'Bir kereden çok şey olur, Bir imza da sen at’


MHP’li kadınlardan 'Bir kereden çok şey olur, Bir imza da sen at’ kampanyası

MHP Kayseri Kadın Kolları üyeleri, Karaman'da meydana gelen cinsel istismar olayının ardından, 'Bir kereden çok şey olur, Bir imza da sen at' kampanyası başlattı. Kadınlar ellerindeki pankartlarla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nu istifaya davet etti.

Cumhuriyet Meydan'ında stant kuran MHP'li kadınlar, 'Çocuk istismarına son demek için bir imza da sen at' çağrısı yaptı. Eylemde 'Sorunlu Bakan değil, Sorumlu bakan istiyoruz' , 'Bir kereden çok şey olur bir imza da sen at' , 'Çocuk bedenime dokunma' , 'Çocuk istismarına göz yummuyoruz' , 'Çocuk istismarının üzeri örtülmesin' , 'Bir kereden çok şey olur, bir imza da sen at', 'Örtbas edemezsini takipteyiz" yazılı dövizlerle de dikkat çekti. Vatandaş, imza kampanyasına ilgi gösterirken, MHP'li kadınlar kampanyaya destek verenlere şeker ikramında da bulundu.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan MHP Kayseri Kadın Kolları Başkanı Serap Şule Kalın, MHP'nin bir süre önce Meclis'te çocuk istismarının araştırılması için araştırma önergesi verdiğini, ancak bu önergenin muhalefetin desteğine rağmen hükümetin oyları ile kabul edilmediğini söyledi. Bu durumun toplumda tepkileri de beraberinde getirdiğini belirten Kalın, "Toplumdaki tepkilerin ardından AKP hükümeti geri adım attı. Çünkü bu konu toplumda infial oluşturdu ve derin yaralar açtı. Meclis'te, MHP bu konuda önderlik yaptı. Biz de il başkanlığı olarak toplumu uyarmak, bilinçlendirmek için imza kampanyası başlattık. Bunun yanında söz konusu vakıfla ilgili 'Sorumlular en ağır cezayı alacaklardır' demesini beklerken Ensar Vakfı ile ilgili olarak, Bakan Ramazanoğlu'nun, 'Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz' şeklinde demeç vermesi kabul edilemez. Bu nedenle Bakan Sema Ramazanoğlu'nun derhal görevden alınmasını talep ediyoruz. Cuma gününe kadar devam edecek kampanyamızda topladığımız imzaları da ilgili mercilere ulaştıracağız" dedi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website