Yeni açılan minibüs hattı ile Güzeltepe sakinlerinin ulaşımı rahatlayacak.
Güzeltepe sakinleri yeni bir minibüs hattına kavuştu. Vatandaşların taleplerini alarak bu konuda özel çalışma yürüten Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, hattın açılmasıyla birlikte Güzeltepe sakinlerinin ulaşımda daha da rahatlayacağını söyledi. Yeni oluşturulan minibüs hattı AKOM, Nurtepe, İSKİ, Güzeltepe, Finanskent, 5. Levent, Cep Otogarı, Alibeyköy, Vialand, Sarıgöl ve Gaziosmanpaşa güzergahında hizmet verecek. Ortalama 40 dakika sürecek olan yolculuk için başlangıç’ta 11 minibüs çalışmaya başladı.
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp'ün ulaşım konusunda önemli mesafeler kat ettiğini belirterek, "Artan nüfus yoğunluğuyla birlikte ulaşım ihtiyacı da farklılıklar gösteriyor. Bu hat Güzeltepe Mahallemizde önemli bir ihtiyaca cevap verecek. Geçtiğimiz aylarda da İETT ile yaptığımız koordinasyonlu çalışma ile yeni otobüs hatları açılmıştı. Eyüp Belediyesi olarak ulaşım konusunda çalışmalarımız devam edecek. İBB ile de bu konuda zaman zaman görüşmelerimiz çalışmalarımız oluyor. Vatandaşlarımıza yeni hat hayırlı olsun" diye konuştu.