Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, evlilik öncesi eğitim semineri düzenledi.
Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'nün düzenlediği evlilik öncesi eğitim seminerinde "evliliği güçlendirecek ipuçları" ve "mutlu bir evliliğin önündeki engeller" konuları ele alındı. Psikolog Zeynep Dural ve Cevahir Çiçek tarafından verilen seminerlerde, "evliliği güçlendirecek ipuçları" ve "mutlu bir evliliğin önündeki engeller" konuları ele alındı.
Psikolog Zeynep Dural, evlilikte sorumlulukların tamamının ya da bir bölümünün eşlerden biri tarafından üstlenilmesinin yanlış olduğunu belirterek, "Evlilikte rol paylaşımı olmalı. Örneğin faturayı her zaman baba ödememeli ya da sofrayı her zaman anne kaldırmamalı. Gereklilik durumunda rollerde esneklik gösterebilmelisiniz" dedi. Mutlu evliliğin önündeki engelleri sıralayan Psikolog Dural, eşlerin en çok aile ve çevre baskısı yüzünden tartıştığını söyledi. Bencillik, evlilikten gerçek dışı beklentiler, küskünlükleri uzatmak ve aile içi şiddet gibi durumların yaşandığı evde mutluluğun olamayacağını vurguladı.