Bağcılar Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, süper lige yükselmeyi garantiledi.
Tekerlekli Sandalye Basketbol 1.lig lideri Bağcılar Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, ligin bitimine 7 hafta kala süper lige çıkmayı garantiledi. Bağcılarlı engelli sporcular deplasmanda karşılaştıkları Muş Tekerlekli Sandalye Takımı’nı 78-53 yenerek liderliğini sürdürdü.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonu'nda oynanan zorlu müsabakaya Bağcılarlı basketçiler hızlı başladı. İlk yarıyı önde kapatan Bağcılarlı engelli basketçiler, ikinci yarının sonlarına doğru peş peşe attıkları 3’lüklerle salondan 78-53 gibi farklı bir skorla ayrılmayı başardı. Bağcılarlı basketçiler, alınan bu galibiyetle ilk sıradaki yerlerini korurken, Süper Lig’e çıkmayı da garantilediler. Engelli basketçileri başarılarından dolayı kutlayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Onlar önlerine çıkan her engeli aşmasını biliyorlar. 1. ligin bitimine 7 hafta kala süper lige çıkmayı garantilediler. Disiplinli çalışmaları ve aldıkları başarılı skorlarla Süper Lig’i hak ettiklerini gösterdiler. Bağcılar ailesi olarak onlarla gurur duyuyoruz. İnşallah Süper Lig’de de aynı performansı sergileyerek yine yüzümüzü güldürecekler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.