Kağıthane Belediyesi, Rabve Vakfı ve Talatpaşa Umut Eğitim Gönüllüleri Derneği ile ortaklaşa düzenlenen programla Türkiye’de yaşayan Türkmenlere giysi ve gıda yardımı yapıldı.
Kağıthane Belediyesi sosyal yardım alanında yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi.  Talatpaşa Mahallesi İnce Bayır parkında gerçekleşen organizasyonda Suriye’de ki savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan 165 Türkmen ailesine yardım gerçekleştirildi. 
Programın açılışında konuşma yapan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç; "Talatpaşa Mahallesi muhtarımıza ve vakıflara teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. Değerli komşularımıza ve misafirlerimize de hayırlı günler diliyorum. Bu çalışmanın da hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah hem çocukları hem de kendileri için herkes ihtiyaçlarının en azından bir kısmını karşılayabilir" dedi. Konuşmasının ardından açılış kurdelesini kesen Başkan Fazlı Kılıç yaptıkları yardımın hayırlı olmasını diledi.
Açılışın ardından sırayla  alanına alınan Türkmen vatandaşlar kendi seçtikleri ayakkabı, giysi, çorap gibi temel giyim ihtiyaçlarını alırken, bir koli de gıda yardımı aldılar.