Tuzla Belediyesi Çanakkale'yi Tuzla'ya Taşıdı


Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Çanakkale Zaferi’ni görsel sanatlarla anlatan ve sergi, tiyatro ve müzeyle donatılan Çanakkale TIR’ını öğrencilerle buluşturuyor. 1 ay süreyle 60 okulu gezecek olan Çanakkale TIR’ı, hafta sonları da mahalle meydanlarında Tuzla halkına ev sahipliği yapacak.
Tuzla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Çanakkale Zaferi’nin 101. Yılı Etkinlikleri kapsamında Çanakkale TIR’ı hazırladı. Karargah, sıhhiye birliği, siper ve Osmanlı İmparatorluğu’nun yaşantısını yansıtan figürler, Çanakkale cephesinde kullanılan orijinal savaş malzemelerinden oluşan müze ve fotoğraflarla donatılan TIR, rehber eşliğinde geziliyor. TIR’ın dışında ise minyatür boyutta Zafer Anıtı ile şehitlik ve sırtında top mermisi taşıyan Seyit Onbaşı maketi yer alıyor. TIR’ın durakladığı okulların salonunda ise Çanakkale Zaferi’ni anlatan tiyatro sahneleniyor.
BAŞKAN YAZICI, ÇANAKKALE TIR’INI ÇOCUKLARLA BİRLİKTE GEZDİ
Tuzla Belediyesi’nin Çanakkale TIR’ı ilk programını 21 Mart 2016 Pazartesi günü İbni Sina Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirdi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, 23 Mart 2016 Çarşamba günü Hacıoğulları Hilmi Sonay İlkokulu’nda Çanakkale TIR’ını öğrenciler ile birlikte gezdi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, öğrencilere hem Çanakkale Zaferi ile ilgili bilgiler verdi hem de sorularını yanıtladı.
ALİREİSOĞLU: "SAYGI DUYULACAK BİR HİZMET GERÇEKLEŞTİRİLİYOR"
Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Çanakkale TIR’ını öğrencilerle buluşturan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti. Öğrencilerin Çanakkale ruhunu yaşamasını sağlayan organizasyonun çok önemli bir hizmet olduğunu dile getiren Alireisoğlu, “Tuzla Belediyesi, yıl içinde onlarca otobüsle vatandaşlarımızı Çanakkale’ye götürüyor. Çanakkale’nin de buraya getirilmesi, o ruhun her öğrencimize ulaşacak şekilde organizasyon yapılması, öğrencilerimizin kültürel anlamda beslenmesi teşekkür edilecek ve saygı duyulacak bir hizmettir. Bizim yaşlarımızdaki insanlar için belki sıradan bir çalışmadır ama ilkokul 1. sınıfa, 2. sınıfa giden çocuk için çok önemli bir değerdir. Çocuklarımızın ruhunun Çanakkale ruhuyla pratik, hızlı bir şekilde buluşturulmasından dolayı şükranlarımı arz ediyorum” şeklinde konuştu.
YAZICI: "ÇANAKKALE RUHUNU YAŞATMAK ZORUNDAYIZ"
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Çanakkale ruhunu Tuzla’ya taşıyan etkinlikleri sürdürdüklerini söyledi. İstanbul’un her noktasında misafirler ağırlayan etkinlikler düzenlediklerini belirten Başkan Yazıcı, “Çanakkale’ye gidemeyen, göremeyen çocuklarımız ve vatandaşlarımıza biz ulaşmaya çalışarak Çanakkale ruhunu mobil TIR üzerinde her yere ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu ruhu yaşatmak için elimizden geleni yapmak zorunda olduğumuzu biliyoruz. Biz bu ruhu gelecek nesillere aktaramazsak kendimizi başarılı olmuş saymayacağız. Bu ruhu aktardığımız sürece ülke ve millet olarak ilelebet var olmaya devam edeceğiz. Çanakkale ruhunu 7’den 77’ye herkesin en iyi şekilde kavrayabilmesinin, hepimizin en önemli görevi olduğuna inanıyorum. Bu ruhu anlatmak için değişik konseptlerde de çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website