Anayasa Komisyonu'ndaki Kavgada Masaya Çıkan Vekil: Bakan İçin Oradaydım

Anayasa Komisyonu'ndaki kavgada masanın üstündeki görüntüsüyle dikkat çeken AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın kavgayı anlattı: Sayın Bakan'ı korumak için oradaydım.

Dün akşam dokunulmazlık komisyonunda TBMM tarihine geçen bir kavga yaşandı. Çıkan kavgada masanın üstündeki görüntüsüyle dikkat çeken  AK Parti  Bursa  Milletvekili  İsmail Aydın, "Sayın Bakan'ı korumak için oradaydım" dedi.
Dokunulmazlıklarla ilgili değişiklik teklifinin görüşüldüğü Anayasa Komisyonu'ndaki kavgada masanın üstündeki görüntüsüyle dikkat çeken  AK Parti  Bursa  Milletvekili  İsmail Aydın  Habertürk TV'ye konuştu.

"HDP PROVOKASYON İÇİN ORADAYDI"
Kavgaya "Bakana zarar gelmesin" diye müdahil olduğunu kaydeden  Aydın, şunları söyledi:
"Gerilim önceki geceden başladı. Genel Kurul'da HDP'li  Ferhat Encü Meclis kürsüsünden millete, güvenlik güçlerine hakarete varan ifadeler kullandı. Burada yaşanan olaylarda Genel Kurul kapandı. Genel Kurul'daki bu konuşma bir sonraki güne endeksli çalışmaydı. Sayın Encü Genel Kurul'a bugüne kadar hemen hemen hiç gelmedi. HDP bilinçli olarak onu kürsüye çıkardı. Dünkü tartışmaları sizler de izlediniz. HDP oraya provokasyon için gelmişti."

"BAKAN'IMIZA ZARAR GELMESİN DİYE ORADAYDIM"
Kavgada herhangi bir darbe almadığını ve rapor almasının söz konusu olmadığını kaydeden  Aydın, "Ben Sayın Bakanımıza zarar gelmesin diye oraya gittim. Kavgayı ayırdım. Danışmanlar da ilk defa tartışmanın tarafı oldu. HDP bayan milletvekillerini de kalkan olarak kullandı" dedi.
Görüntüleri kimsenin tasvip etmesinin mümkün olmadığını kaydeden  Aydın, Pazartesi günkü toplantıda danışmanların içeri alınmasını istemediklerini söyledi.
PAYLAN: HAYRETLER İÇİNDE DİNLEDİM
Aydın'ın sözlerinin ardından  Habertürk TV yayınına telefonla bağlanan HDP'li Garo Paylan da, "Aydın'ı hayretler içinde dinledim' dedi. Paylan Encü,  Roboski'de akrabalarını kaybeden bir vekil. AK Partililer Genel Kurul'da HDP'li vekilleri linç etmeye kalktı. 100 milletvekili 8 vekili linç etmeye kalktı" diye konuştu.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website