Bağcılar'da fiziksel gelişime yönelik bahçeler kuruluyor


Bağcılar’daki okullarda öğrencilerin teneffüs saatlerini ve boş vakitlerini daha iyi değerlendirmek amacıyla kitap okuma ve fiziksel gelişimine yönelik bahçeler kuruluyor.
Bağcılar’da öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazanması ve oyun oynarken öğrenmelerini sağlamak amacıyla okul bahçeleri yenileniyor. Bağcılar Belediyesi tarafından yapılan çalışma kapsamında ilk olarak Nene Hatun İlkokulu’nun bahçesi yeni bir peyzaja kavuşurken, zemin ve duvarlar boyanarak değişik renklerle süslendi. Yeşilin hakim olduğu açık kütüphanede buluşan öğrenciler, bahçede bolca kitap okuyarak vakit geçiriyor.
Öğrenciler bahçenin bir diğer tarafında da rengarenk çizilmiş oyun çizgileriyle zihinsel gelişime katkı sağlayan satranç ve unutulmaya yüz tutan seksek, al satarım bal satarım oyunları oynuyor.Baharın gelmesi ve havaların ısınmasıyla okul bahçesini daha fazla kullanmaya başladıklarını belirten Nene Hatun İlkokulu öğrencileri, bahçede temiz havada kitap okuma imkanı buldukları için mutlu olduklarını belirtti. Farklı renklerle boyanmış bahçede vakit geçirdiklerini belirten öğrenciler, geometrik şekillerle süslü alanda da oyun oynayarak bilgilerini geliştirdiklerini söylediler. 
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website