Bahçeli "Olağanüstü Kurultay Yoktur" Dedi, Muhaliflerden Karşı Atak Geldi

Bahçeli'nin "Bizim paralele teslim edecek partimiz yoktur. Olağanüstü kurultay yapılmayacaktır" sözlerinin ardından Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın bir araya geldi.

MHP lideri Bahçeli'nin hedefindeki parti içi muhalefetten önemli bir adım geldi. Bahçeli'nin grup toplantısında resti çektiği muhalifler  Meral Akşener,  Sinan Oğan ve  Koray Aydın  Ankara'da bir araya geldi.
BAHÇELİ RESTİ ÇEKTİ
Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin MHP'nin olağanüstü kurultaya gitmesine yönelik verdiği kararı partisinin grup toplantısında değerlendiren MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli'nin "Bizim paralele teslim edecek bir partimiz yoktur. Bunlar 40 fırın ekmek yeseler yine de MHP'yi kafalarına göre tanzime edemeyeceklerdir. MHP'yi pasif hale getirmek isteyenler, ağızlarıyla kuş tutup dağları inletseler, yine de MHP'yi tanzim edemeyeceklerdir. Eğer istenen büyük kurultay ise bu yılın Ocak ayında Merkez Yönetim Kurulumuzun kararıyla belirlenen 18 Mart 2018 tarihini sabırla beklemelidir. Bunun dışında olağanüstü kurultay yoktur, yapılmayacaktır" sözlerine muhalefetten karşı atak geldi.
BAHÇELİ'NİN SÖZLERİ SONRASI SÜRPRİZ BULUŞMA
MHP'de mahkemenin kurultay kararı vermesinin ardından genel başkanlığa aday olan  Meral Akşener,  Sinan Oğan ve  Koray Aydın,  Ankara'da bir araya geldi.

"SÜRECİ ORTA ŞEKİLDE GÖTÜRÜYORUZ"
Eski MHP milletvekilleri  Sinan Oğan,  Meral Akşener ve  Koray Aydın, olağanüstü kurultay süreciyle ilgili bir değerlendirme toplantısı yaptı. Oğan, "Bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceği konusunda mutabakat sağladık. Süreci ortak şekilde götürüyoruz" dedi.
MHP Genel Başkanlığı için aday olacağını açıklayan Oğan, Akşener ve  Aydın, bugün  Ankara'da bir araya gelerek bundan sonraki sürece ilişkin değerlendirme yaptı.
"MAYISIN İLK HAFTASI KURULTAYIN TOPLANMASINI HEDEFLİYORUZ"
Oğan, AA'ya yaptığı açıklamada, bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceği konusunda mutabakat sağladıklarını belirtti. Çağrı Heyeti'nin yetkisini nasıl kullanacağı konusunu da değerlendirdiklerini söyleyen Oğan, süreci ortak şekilde götürdüklerini belirtti. Kurultay tarihi üzerinde de mutabakat sağladıklarını ifade eden Oğan, mayısın ilk haftasında kurultayın toplanmasını hedeflediklerini bildirdi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website