Bahçeli'den Hükümete: Nusaybin'de Taş Üstünde Taş, Baş Üstünde Baş Bırakmayın


Başbakan Davutoğlu'na çağrıda bulunan Bahçeli, "Vatandaşa şehri terk etmeleri için 3 gün mühlet verin. Ardından da Nusaybin'de taş üstüne taş, baş üstüna baş koymayın!" dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısında yaptığı konuşmada PKK'ya karşı yürütülen mücadeleye destek verirken, hükümeteMardin'in Nusaybin ilçesiyle ilgili bir de çağrıda bulundu.
Başbakan Ahmet Davutoğlu'na seslenen Bahçeli, şöyle konuştu:
VATANDAŞA 3 GÜN MÜHLET VERİN, TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ KOYMAYIN"
"Bu defa durum kritik. Sayın Başbakan size ayrıca tavsiyem şudur: Nusaybin'de ve diğer operasyon yapılan diğer il ve ilçelerde yaşayan vatandaşlarımıza çağrıda bulunun. Onlara 3 gün mühlet verin ve şehirleri tahliye etmelerini sağlayarak herkesi emniyetli yerlere alın. Arkasından da Nusaybin'de taş üstüne taş, baş üstüna baş koymayın!"
Bahçeli'nin açıklamalarından diğer satır başları şöyle:
''Hiç kimse başını kuma gömmesin. Türkiye yoğun bakımda, ateş çemberindedir. Hiç kimse gözünü kapatmasın şayet uyuyorsa doğrulsun zira Türkiye varlığıyla tüm kaynak ve değerleriyle hedeftedir. Uydurduğumuzu düşünen bulunuyorsa mübarek analarımızın gözlerinden dökülen yaşların cami avlularında toplanan kederli yüzlerin en kalıcı cevap olacağını söylemek isterim. Sürekli yutkunuyor yumruklarımızı sıkıyoruz. Şehitler geldikçe hayat bize zindan oluyor canımızdan can gidiyor."
''KONYALIYDIN ŞİMDİ OLDUN DİYARBAKIRLI''
"Hükümet, terörizmin boyutunu göremedi. Ortada ciddi bir güvenlik zafiyeti vardır ve kesindir. Başka ülkeleri eleştirenlerin özeleştiri yaptıklarına henüz şahit olunmuş değildir. Sayın Başbakan Serok'luğu çok sevdin. Allah var ya; bu isim sana tam oturdu. Seninle üne ve şöhrete kavuştu. Konyalıydın şimdi oldun Diyarbakırlı."
' 'HDP'LİLERİN DOKUNULMAZLIK ZIRHINI DELELİM''
"PKK'nın Meclis'teki uzantılarının dokunulmazlılarını acilen kaldıralım. HDP'lilerin dokunulmazlıklarının zırhını delelim. Sayın Başbakan ayak sürüme. Engel çıkarmayınız adaletin önünü açınız. Buna var mısınız?"
ABD'YE TEPKİ: TÜRKİYE'YE HAKSIZLIK VE SAYGISIZLIKTIR
"Erdoğan'ın ziyaretinde nükleer güvenlik konusu ikinci plana düşmüştür. Erdoğan'ınABD'ye intikali sırasında havaalanından itibaren başlayan olumsuzluklar ve nezaketsiz muameleler bizlerin gözünden kaçmamıştır. Bizim Cumhurbaşkanımıza bakışımız bellidir. Bugüne kadar aramızda geçen yoğun ve kıyasıya siyasi mücadeleler de unutulacak türden değildir. Ancak Erdoğan ABD'de Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil etmiştir. ABDyönetiminin havalimanında Erdoğan'ı bir manga askerle karşılamaya layık bulmasıTürkiye'ye haksızlık ve saygısızlıktır. AKP'li Dışişleri Bakanı'nın bir avuç insandan oluşan karşılama kuyruğuna telaşla girip ön safa geçmesi ve durumu kurtarmaya çabalaması hiçbir gerçeği değiştiremeyecektir.''
"KARABAĞ KARS KADAR TÜRK'TÜR"
"Ermenistan Azerbaycan'a topçu atışlarıyla saldırmıştır. Azerbaycan'ın karşı saldırıları durdurma kararını açıklamasına rağmen gerilim sürdürülmüştür. Azerbaycan mevzileri top atışına tutulmuştur. Ermenistan Türk topraklarını işgal altında tutmaktadır. Bu işgal bitmediği sürece çatışmaların sürmesi kuvvetli ihtimaldir. Yukarı Karabağ barışçıl yollarla çözülmelidir. Karabağ Kars kadar Türktür ve Türk'ün öz yurdudur."
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website