Başkan adaylarından mahkeme kararı sonrası açıklamalar


Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi, MHP'de olağanüstü kurultay talebini kabul etti. Mahkemenin karar vermesinin ardından başkan adaylarından Sinan Ogan, Meral Akşener ve Koray Aydın açıklamalarda bulundu

Eski MHP milletvekili Sinan Oğan, Twitter'dan 'Olağanüstü kurultayımız vatanımıza, milletimize, partimize ve camiamıza hayırlı olsun. Ülkücü Hareket Engellenemez'' dedi.  Oğan, ofisinde düzenlediği basın toplantısında, MHP'li "Gönül isterdi ki bu karar mahkeme kararıyla alınmasın, gönül isterdi ki 548 delegemizin imzasıyla huzura getirilmiş kongre talebi Sayın Genel Başkanımızın isteğiyle, onayıyla işleme konulsun. Ama Sayın Genel Başkan bunu işleme koymadı ve bize mahkeme kapılarını gösterdi. Mahkeme bugün adaletli bir karar vermiştir" dedi."Genel Merkezin temyize gitmesi durumunda ne yapacaklarına" ilişkin bir soru üzerine ise Oğan, temyizin, bu kararın uygulanmasını ve harekete geçilmesini engellemediğini ifade etti.
Oğan, MHP'nin demokratik bir yarışa sahne olacağını belirterek, genel başkanlığa aday olmanın herkesin hakkı olduğunu, birleşmelerin ikinci, üçüncü turda olacağını tahmin ettiğini kaydetti.
MHP tüzüğüne göre ilk turda salt çoğunluğa ihtiyaç olduğunu, ikinci turda da birinci turun benzer bir şekliyle devam edeceğini ve üçüncü turda en çok oyu alanın kazanacağını vurgulayan Oğan, "Dolayısıyla birleşmeler muhakkak olacaktır ama asıl birleşmeyi delege, kurultay salonunda yapacaktır. Devlet Bey'in kazandığı seçim de benzer bir şekilde olmuştu. Biz ülkücü iradeye güveniyoruz, kendimize güveniyoruz. Biz bu yarışa hazırlandık. Bu yarışın neticesinde de kurultaydan başarıyla çıkacağımıza inanıyoruz" dedi.
MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in kızı Çağrı Türkeş de kararın parti ve ülke için hayırlı olmasını dileyerek, "Sayın Genel Başkanın bu karara uymasını bekliyoruz. İnşallah bir problem çıkarmadan bu şekilde hallolur, hayırlı olsun" ifadelerini kullandı. Oğan, toplantının ardından basın mensuplarına ve partililerebaklava ikram etti.
AKŞENER: ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR
MHP'de bir diğer aday Meral Akşener ise mahkeme kararının ardından attığı tweette ''Adalet mülkün temelidir'' ifadelerini kullandı.
KORAY AYDIN: DEĞİŞİM KAÇINILMAZ HALE GELDİ
MHP Genel Başkan adayı Koray Aydın, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin MHP’nin olağanüstü kongreye götürülmesi yönündeki kararına ilk tepkisini sosyal medyaüzerinden verdi Aydın’ın açıklaması şöyle: "Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin aldığı olağanüstü kurultay kararının Milliyetçi ?Ülkücü Harekete hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Bu karar, Türk demokratik hayatına ve yargının bağımsızlığı ilkesine ciddi bir katkı niteliğindedir. 548 üst kurul delegemizin ile ülkücü camianın değişim ve iktidar beklentisi artık geri dönülemez bir aşamaya gelmiştir. Her vesileyle ifade ettiğimiz gibi bu beklentinin somut tezahürü olan ülkücü iradenin sonuna kadar takipçisi olacağız. Hiç kimse merak etmesin, emanet ehil ellerdedir. Sahipsiz değildir.”
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website