Büyükçekmece gölü tehlikede!


Büyükçemece Göl Havzası'na bırakılan hafriyat atıklarından oluşan molozlar Büyükçemece Gölü'nü tehlikeye sokuyor. Durumdan rahatsız olduğunu belirterek tepkisini dile getiren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, sorunun İstanbul'un sorunu olduğunu ifade ederek, “Ben 40 yıllık belediyeciyim böyle rezillik, böyle bir ahlaksızlık görmedim” dedi. 

 Büyükçemece Göl Havzası'na bırakılan hafriyat atıklarından oluşan molozlar, Büyükçemece Gölü'nü tehlikeye sokuyor. Durumdan rahatsızlık duyduğunu belirten Başkan Dr. Hasan Akgün, yetkililere seslenerek yardım çağrısında bulundu. Zabıta ekipleri ve teknik danışmanı ile birlikte alanda inceleme yapan Başkan Akgün, zabıta ekiplerine molozların kaldırılması yönünde talimat verdi.

GÜVENLİK KAMERASI'NA BİLE ALDIRMADILAR
Durumdan rahatsız olan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün talimatı üzerine molozun döküldüğü tespit edilen alanlara güvenlik kameraları yerleştirildi. Büyükçekmece Belediyesi zabıta ekipleri tarafından 24 saat izlenen kameraları fark eden sürücüler plakalarını kapatarak, alanda yaptıkları keşif sonrası, gecenin geç saatlerinde kameralara aldırış etmeden moloz dökümünü gerçekleştirdi. Başkan Akgün tarafından yeni bir talimat ile alana giriş demir kapı ile kapatılarak, Büyükçekmece Göl Havzası korunacak.
“40 YILLIK BELEDİYECİYİM BÖYLE REZİLLİK, BÖYLE BİR AHLAKSIZLIK GÖRMEDİM”
Büyükçekmece Göl Havzası İstanbul halkının alanıdır diyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, “Büyükçekmece’nin çok güzel bir alanındayız. Bu alan sadece Büyükçekmece halkının alanı değil, burası bütün İstanbul halkının alanıdır. Bu alan Büyükçekmece Barajının su toplama havzasıdır. Burada toplanan sular baraja dökülüyor o suları da bizler içiyoruz. Zaman zaman Büyükçekmece’nin içinden, bazen de Büyükçekmece’nin dışından çok dürüst vatandaşlar, bunlara başka bir anlam yükleyemiyorum, ne kadar zararlı madde varsa, inşaat atıkları gibi malzemeleri getirip buraya döküyorlar. Biz bu vatandaşlara desek ki, ‘Hey vatandaşlar bizler bu suyu içiyoruz ama buraya her türlü atığı dökebilirsiniz desek, yüzde 99 buraya dökmeye devam eder. Yüzde biri derki buraya dökmeyelim’ der. Ben 40 yıllık belediyeciyim böyle rezillik, böyle bir ahlaksızlık görmedim. Burası İstanbul’a hizmet ediyor. Bizim zabıta sayımız belli, biz her kamyonun peşine bir zabıta takamayız” dedi.
“BÜYÜKÇEKMECE GÖL HAVZASINA BÜYÜK BİR SALDIRI VAR BASINDAN DESTEK İSTİYORUM”
İlkbahar ayıyla birlikte başlayan inşaat sektörü yüzünden bu alana saldırı olduğunu söyleyen Başkan Akgün, “En büyük sorunumuz, ilkbaharla beraber inşaat sektörünün patlaması sonucu Büyükçekmece Göl Havzasına büyük bir saldırı var. Bütün basın mensuplarından destek istiyorum. Saldırı gördüğünüz gibi Büyükçekmece Göl Havzasına moloz dökmek. Bunu engellemek için bir hafta önce ekibimle beraber yoğun bir masa başı çalışması yaptık. Daha sonra birçok farklı noktaya koyduğumuz kamera sistemleriyle bu rezilliği yapanları takibe aldık. Dün akşam buraya gelip baktığımız zaman burada bir tane atık yoktu. Bu organize bir iş, ben buradan emniyetten de destek istiyorum” diye konuştu.
“MOLOZ DÖKÜMÜNDEN KAZANDIKLARI PARAYI BEN VEREYİM, BU AHLAKSIZLIĞI BİR DAHA YAPMASINLAR”
Moloz dökülmesini ahlaksızlık olarak nitelendirerek konuşmasına devam eden Başkan Akgün, “Organize olduklarını tespit ettik. Eskort önce geliyor, ekipler kontrol yapıyor mu yapmıyor mu diye kontrol ediyor daha sonra ise galiba telsizle kamyonlara gelebilirsiniz diyor, o kamyonda üç dakikada döküp buradan ayrılıyor. Buraya döktüğü molozdan aldığı para 500-600 liradır, hadi 2 bin lira olsun. 2 bin lira için 15 milyon insanı zehirliyor bu çok namuslu ve şerefli vatandaşlar. Bu ahlaksızlar 2 bin lira için bu milleti zehirliyorlar, gelsin bu insanlar ben kendi maaşımdan 4 bin lira vereyim ama bu ahlaksızlığı, bu şerefsizliği yapmasınlar. Çünkü, bu gölün suyunu kendisi dahil herkes içiyor” şeklinde konuştu.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website