Ermenilerden Geri Alınan Tepeye Azerbaycan Bayrağı Dikildi


Ermenilerden geri alınan Talış köyü etrafındaki en yüksek tepeye 24 yıl sonra yeniden Azerbaycan bayrağı dikildi.

Ermenilerden geri alınan Talış köyündeki tepeye yeniden Azerbaycan bayrağı dikildi.
KRİTİK BÖLGELER ALINDI
Azerbaycan ordusu, Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında 2-5 Nisan tarihleri arasındaAğdere, Terter, Ağdam, Hocavend ve Fuzulibölgelerinde yaptığı askeri operasyonlar sırasında bazı stratejik tepeleri ve yerleşim merkezlerini geri aldı.
24 YIL SONRA YENİDEN
6 gün önce Ermenilerin işgali altında olan ve Azerbaycan'ın Goranboy ve Naftalan kentleri için de tehlike oluşturan Talış köyü etrafındaki en yüksek tepeye 24 yıl sonra yenidenAzerbaycan bayrağı dikildi.
"ERMENİLER KAÇTILAR"
Sahip Musayev isimli asker, "Ermeniler silah ve mühimmatı atıp kaçırdılar, biz de ilerliyorduk. Şimdi kazı çalışmaları yapıyoruz. Mevzilerimizi güçlendirmeye çalışıyoruz" dedi.
"İLERİ GİTMEYE HAZIRIZ"
Tankçı Sehavet Bahışov, "Biz bu tanklarla Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, Azerbaycantankçılarının neye kadir olduğunu ispatladık. Tanklarımızın durduğu yere 23-24 yıl sonra Azerbaycanlı ayağı değiyor. Biz daha da ileri gitmeye hazırız. Askerlerimizin morali yerinde" diye konuştu.
ERMENİCE YAZILAR KALDI
Ermenilerden geri alınan tepede Ermeni askerinin geride bıraktığı mühimmat kutuları ve Ermenice yazılmış belgeler olduğu görüldü.
BASINA ATEŞ AÇTILAR
Basın mensuplarının bölgede çekim yaptığı sırada Ermeniler, Azerbaycan askerlerinin bulunduğu mevzilere ateş açtı. Öte yandan, operasyonlar sırasında Fuzuli bölgesinde, Horadiz kentinin güvenliği için önemli olan Lele Tepesi de Azerbaycan ordusunun kontrolüne geçmişti.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website