Esenler'de kan bağışı rekoru kırıldı


Esenler Belediyesi ve Türk Kızılayı'nın desteği ile Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB), Esenler Dörtyol Meydanı'nda kan bağışı rekoru kırdı.
Malatyalılar, Esenler Dörtyol Meydanı'nda verdikleri bin 20 ünite kan ile İstanbul'da kan bağışı rekoru kırdı. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da Malatyalılarla bu özel günde bir araya geldi. Göksu, kan bağışı çadırlarında tek tek ziyaret ettiği bağışçıları hayat kurtaracak hareketlerinden dolayı tebrik etti.
Esenler'de en fazla Malatyalı vatandaşların olduğunu hatırlatan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 'Esenler, İstanbul'un en yüksek nüfuslu ilçelerinden biri. Malatyalılar, Esenler'de nüfusu en fazla olan kardeşlerimiz. Bu açıdan baktığımızda bu kadar insanın vereceği kanlar hayat kurtarmak için çok önemli bir katkıdır. Özellikle sivil toplum kuruluşlarının kan vermek için rekor denemeleri çok mutluluk verici' diye konuştu.
İstanbul'da kan bağışı rekorunun kırıldığı günde bağışçılara Malatya usulü içli köfte ve kayısı dağıtımı yapıldı. Etkinlik sonunda yapılan çekilişte iki kişi de Umre ziyareti kazandı.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website