MHP'den "Meral Akşener" için çok ağır sözler


MİLLİYETÇİ Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, "Yargıyı politikaya alet ederek MHP'yi olağanüstü kurultaya götürme çabaları" nın olduğunu söyleyerek, "MHP'ye yönelik son Pentagon-Pensilvanya ortak-üst akıl operasyonu. MHP'nin yeniden dizayn edilmesi kapsamında olağanüstü kurultay için yargıdan "fetva" çıkarma ve genel başkan gelinliği giymeye soyunanlar için "yüz görümlüğü" hazırlama çabalarına birtakım gayrimeşru odakların ve kirli ellerin karışma gayretleri gözlerden kaçmamaktadır. Bizim gelin" ifadesi, Meral Akşener için mi kullanılmıştır? İddialar, şüpheleri Dev-Sol/paralel çete dayanışması üzerinde yoğunlaştırmıştır. Bu sürecin Okyanus ötesi tarafından desteklenmesi, küresel güçlerin taşeronluğunu üstlenen bir çetenin varlığına işaret etmektedir. 12. Sulh Hukuk Mahkemesi Hâkimi Ümran Kaptan'a soruyoruz; MHP'ye kayyum atamanızın, Mülkiyeliler Lokalinde gerçekleşen görüşmeyle bir ilişkisi var mıdır? Size paralel yapının üst düzeyinden ulaşan ve paralel yapının önünü açmak için MHP'ye kayyum atamanızı isteyen birileri olmuş mudur?" diye sordu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, "Yargıyı politikaya alet ederek MHP'yi olağanüstü kurultaya götürme çabaları" başlığı ile yapmış yazılı basın açıklaması yaptı. Yalçın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Devleti ele geçirmeye çalışan malum cemaatin, bütün kurumlara sızmak suretiyle kadrolaştığının ve devleti ele geçirmeye çalıştığının ortaya çıkması üzerine bir süreden beri bu örgütüne dönük operasyonlara hız verilmiştir. Bunun üzerine; düne kadar iktidar partisi bünyesine yapışarak bir tufeyli gibi devlet ve millet imkânlarını hortumlayan paralel yapıya hizmet eden kimse ve gruplar, kendilerine yeni bir melce ve siyasi şemsiye arayışına girmişlerdir. Özellikle 7 Haziran seçimlerinin ortaya çıkardığı tablodan yararlanmak isteyen paralel yapı temsilcileri, iktidar partisinin gövdesinden ayrılıp başka bir siyasi partinin çeperine yapışmaya çabalamışlardır. 7 Haziran Seçimleri sonrasında önemli bir ivme yakalayan MHP'yi gözüne kestiren paralelciler, kendilerini tasfiye eden iktidar partisi karşısında yüzde 60'lık blok varmış gibi göstererek içine MHP'yi dâhil etmeye kalkmışlar, böylece partimizi yeni bir meşum senaryonun içine çekmek için kolları sıvamışlardır. Başarılı olamayınca bu defa da partimizin 1 Kasım Seçimlerinde sandık altında kalması için çaba göstermişlerdir. Bu senaryo tutmayınca yeni bir siyasi oyunun son perdesini yazmaya koyulmuşlardır. Paralel senaryonun son perdesi, MHP'de suni kriz üreterek bir olağanüstü kurultay yapmak suretiyle yönetimi değiştirmek ve partimizde egemen olmak üzerine yazılmıştır. Bu amaçla harekete geçen paralel yapının yargıdaki kırıntıları, birtakım solcu artıklarıyla iş birliğine giderek mevhum yüzde 60 blokunu hayata geçirememenin acısını çıkarmaya soyunmuşlardır.

İDDİALAR, ŞÜPHELERİ DEV-SOL/PARALEL ÇETE DAYANIŞMASI ÜZERİNDE YOĞUNLAŞTIRMIŞTIRBu arada MHP'ye yönelik paralel operasyonla ilgili vahim iddialar birbirini kovalamış, birbirinden ilginç tezler hem medyada hem de siyaset platformunda tartışılmaya başlanmıştır. Bu çerçevede; MHP genel başkan adayı olduğunu açıklayan ve öteden beri paralel yapıyla ilişkilerini gizlemeyen Meral Akşener'in, MHP'ye yönelik kumpas bağlamında yargı sürecine ilişkin gelişmeleri eski Dev-Solcu olduğu söylenen eşinin kişisel bağlantıları üzerinden şekillendirdiğine dair iddialar gündeme düşmüştür. Adı geçen hanımefendi, eşinin bu bağlantılarını bir röportajında "Eşim komşu oğluydu. 20 yaşına kadar solcuydu. 'Benim eşim eski solcu, Maocu' idi. O, daha sonra bizim cenaha girdi. Eşim Gaziantep ODTÜ'de okuyordu. 1977'lerde solun içinde etnisiteye vurgu yapan bir yapı oluşmuştu; o dönemde eşim onlardan koptu." şeklinde açıklamıştır. Bu ifadeler dikkate alınarak tartışılan söz konusu iddialar, şüpheleri Dev-Sol/paralel çete dayanışması üzerinde yoğunlaştırmıştır. Yine kamuoyuna yansıyan iddialara göre MHP'yle ilgili olağanüstü kurultayın mahkemeye taşınmasıyla ilgili süreç, Ankara Mülkiyeliler Lokalinde Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi hâkimi Ümran Kaptan'ın da olduğu bir ortamda şekillendirildiği iddiaları ortaya atılmıştır. Bu ortamı, eski solcu kimliğiyle Meral Akşener'in eşi Tuncer Akşener'in sağladığı öne sürülmüştür.

12. SULH HUKUK MAHKEMESİ HÂKİMİ ÜMRAN KAPTAN'IN SORULARI CEVAPLAMASINI BEKLİYORUZ"Yargı politikaya alet mi ediliyor?" sorusunu gündeme getiren bütün bu inanılması güç iddialar karşısında; MHP'ye yargıda kumpas kurduğu ve paralel yapıya koltuk çıktığı ileri sürülen 12. Sulh Hukuk Mahkemesi Hâkimi Ümran Kaptan'dan, kamuoyunu ve Türk milletini aydınlatmak adına aşağıdaki soruları cevaplamasını bekliyoruz: "Ankara'daki Mülkiyeliler Lokalinde Avukat Hasan Kepenek'in abisi eski CHP milletvekili Yakup Kepenek otururken oraya birkaç arkadaşınızla geldiğiniz doğru mudur? Bir yakınınızın Dev-Solcu olduğu ve sizin de ondan etkilendiğiniz doğru mudur? Bu sebeple Meral Akşener'in eşinin yakın dostu olan Hasan Kepenek'in abisi Yakup Kepenek'le MHP davasını şekillendirmek için yan yana geldiğiniz iddiasına ne diyeceksiniz? Bir masaya geçip diğerlerinin duymayacağı bir şekilde "Bizim gelinin işini ne yaptın?" şeklinde MHP davası hakkında soru soran eski CHP milletvekili Yakup Kepenek'e davanın seyri hakkında "Önceki teamül ve uygulama var, sıkıntı yok." şeklinde tarafınızdan bilgi verilmiş midir? Yakup Kepenek; size, "Sakın topu taca atma" şeklinde istekte bulunmuş mudur? Eski CHP milletvekili Yakup Kepenek masanızdan ayrıldıktan sonra, kendi oturduğu masadakilere "Saadet Partisi örneği var, kayyum atanmıştı." diye bir bilgilendirme cümlesi kurmuş mudur?

"BİZİM GELİN" İFADESİ, MERAL AKŞENER İÇİN Mİ KULLANILMIŞTIR?Görüşmede çok farklı bir yargı süreci olan Saadet Partisi kongresi emsal gösterilerek mahkeme sürecinin bu noktaya taşınması yönünde bir karar alınmış mıdır? Sohbet esnasında bu karar doğrultusunda alınacak sonucu belirtmek üzere "Bizim gelinin işi tamam" denilmiş midir? "Bizim gelin" ifadesi, kendini MHP genel başkan adayı ilan eden Meral Akşener için mi kullanılmıştır? Değilse bu "çeyizi yargıdan" gelen hanımefendi kimdir? Meral Akşener'in eşi Tuncer Akşener ile eski CHP milletvekili Yakup Kepenek'in, hem Rizeli olmaları dolayısıyla hemşeri dayanışması içine girdikleri hem de solculuk dönemlerinde arkadaş oldukları doğru mudur? 25 Mart 2016 tarihinde HSYK'nin Bölge Adliye Mahkemeleri Kararnamesi ile 1034 hâkim ve savcının görev yeri değişmiştir. Bunun içinde sizin isminiz varken atamanız, nasıl durdurulmuş veya engellenmiştir? Sizin lehinize bu müdahaleyi yapanların paralel yapı ile ilişkisi var mıdır?MHP Avukatına "Pazartesi günü gerekçeli kararın çıkamayacağını ve hafta sonunu Ankara dışında geçirdiğinizi, bu yüzden Perşembe gününden önce kararın çıkmasının mümkün olmadığını" söylemenize rağmen gerekçeli kararın görüşmeden bir saat sonra alelacele UYAP sistemine yüklenmesini nasıl izah edeceksiniz? Davacıların avukatları mahkeme süreci ile alakalı titiz bir şekilde bilgilendirilirken olup bitenin MHP Genel Merkez Avukatından gizli tutulmasını hangi hukuk kuralları çerçevesinde değerlendiriyorsunuz?

MHP'YE KAYYUM ATAMANIZIN, MÜLKİYELİLER LOKALİNDEKİ GÖRÜŞMEYLE BİR İLİŞKİSİ VAR MIDIR?MHP'ye kayyum atamanızın, Mülkiyeliler Lokalinde gerçekleşen görüşmeyle bir ilişkisi var mıdır? Size paralel yapının üst düzeyinden ulaşan ve paralel yapının önünü açmak için MHP'ye kayyum atamanızı isteyen birileri olmuş mudur? Ortaya atılan iddialar doğruysa Dev-Sol ruhuyla paralel yapı ruhunu MHP genel başkan adaylığına soyunan bir hanım için bir araya getirme politikasını hangi somut hukuki gerekçelere bağlıyorsunuz? Netice olarak MHP'ye yönelik son Pentagon-Pensilvanya ortak-üst akıl operasyonu konusunda yüce milletimizle paylaşmak istediğimiz hususlar özetle şunlardır: MHP'nin yeniden dizayn edilmesi kapsamında olağanüstü kurultay için yargıdan "fetva" çıkarma ve genel başkan gelinliği giymeye soyunanlar için "yüz görümlüğü" hazırlama çabalarına birtakım gayrimeşru odakların ve kirli ellerin karışma gayretleri gözlerden kaçmamaktadır. Bu sürecin Okyanus ötesi tarafından desteklenmesi, küresel güçlerin taşeronluğunu üstlenen bir çetenin varlığına işaret etmektedir. MHP olarak Türk devletinin bütün kurumlarına nüfuz eden karanlık mahfillerin temizlenmesi çabalarıyla ilgili gelişmelerin takipçisi olacağız. Bilinmelidir ki bu mesele sadece MHP'nin değil, bütün Türkiye'nin meselesidir. O bakımdan kamuoyunu bu hususta aydınlatmaya ve meşum yapıyla mücadeleye devam edeceğiz."
ANKARA (DHA)
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website