Özel çocuklar kutlu doğum haftasında buluştu


Engelliler Sürekli Eğitim ve Rehberlik Merkezi ile Şeker Hayat’ta eğitim gören çocuklar, Kutlu Doğum Haftası münasebeti ile Eyüp Sultan Camii Meydanı'nda vatandaşlara lokum ve karanfil dağıttı.
Eyüp Belediyesi’nin önemli projelerinden olan, Engelliler Sürekli Eğitim ve Rehberlik Merkezi ile Şeker Hayat’ta eğitim gören çocuklar, Kutlu Doğum Haftası münasebeti ile Eyüp Sultan Camii  Meydan’nın da vatandaşlara lokum ve karanfil dağıttı.Öğle namazı çıkışı çocukların lokum ikramı ile karşılaşan cami cemaati, durumdan  memnun olduklarını belirtti.

Kutlu Doğum Haftası münasebeti ile çocuklar ile birlikte vatandaşlara karanfil ve lokum dağıttıklarını belirten Eyüp Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Erhan Angın, “Eyüp İlçesi’nde, Eyüp Belediye Başkanımız Remzi Aydın’ın vizyon projelerinden olan Engelliler Sürekli Eğitim ve Rehberlik Merkezi (ESER) projemiz var ve evvelden takip ettiğimiz Şeker Hayat projemiz takip ediliyor. Buradaki engelli çocuklarımızla beraber, Kutlu Doğum Haftası etkinliği kapsamında, hem bir farkındalık oluşturalım hem de Kutlu Doğum Haftası’nı icra edelim diye buradayız. Hem vatandaşlarımız pankartlarımızı okuyarak, çocuklarımızı görerek engellilerin farkına varıyorlar. Hem de Kutlu Doğum Haftası’nı çocuklarımızla birlikte icra etmiş oluyoruz. Güzel bir etkinlik oldu” diye konuştu.

Çocukların sergilemiş olduğu davranıştan etkilendiğini belirten Murat Meral ise, “Çok mutlu olduk, çok sevindik. Ağzımızın tatlandı, daha bir hoş olduk. Namazdan sonra bu ikram güzel oldu. Ağzımız lezzetlendi” dedi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website