"Rus Pilotu Öldürdüm" Diyen Alparslan Çelik Tutuklandı


İzmir'de polis tarafından gözaltına alınan, ardından adliyeye sevk edilen Alparslan Çelik tutuklandı. Çelik'in tutuklanma nedeninin "harp silahı bulundurmak" olduğu belirtildi.

İzmir'de polis tarafından gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen Alparslan Çelik, sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı. Çelik'in tutuklanma nedeninin "harp silahı bulundurmak" olduğu belirtildi.
SAVCI 15 KİŞİNİN TUTUKLANMASINI İSTEDİ

İzmir'de polis tarafından gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen, savcının hepsinin tutuklanmasını istediği 15 zanlıdan, aralarında Alparslan Çelik'in de bulunduğu 7'si, Sulh Ceza Hâkimliği tarafından tutuklandı.
"HARP SİLAHI BULUNDURMAK" SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Zanlılardan 2'si adli kontrol şartıyla 6'sı da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Alpaslan Çelik'in tutuklanma nedeninin "harp silahı bulundurmak" olduğu açıklandı.

KARARIN ARDINDAN AVUKATLARDAN AÇIKLAMA
Türk hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle düşürülen Rus uçağının pilotunu öldürdüğü iddia edilen Alpaslan Çelik'in tutuklanmasının ardından avukatları açıklama yaptı.
"ÜZÜNTÜ İÇERİSİNDEYİZ"

İzmir'de "ateşli silah bulundurmak ve taşımak" suçlamasıyla tutuklanan Çelik'in avukatı Naci Tataç, adliye önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, mahkemenin verdiği karara ilişkin, üzüntü içerisinde olduklarını belirtti.
"SİLAHLARLA ALAKASI YOK"

Tataç, "Mahkeme kararını verdi ve müvekkilim tutuklandı. Ancak burada gördüğümüz kadarıyla sorgu aşamasından beri yargılanan müvekkilim değil, vatanseverliktir. Dolayısıyla çok üzüntü içerisindeyiz. Müvekkilim 6136 sayılı Kanun'a muhalefetten dolayı tutuklanmıştır. Kendisi mahkemede silahlarla alakasının olmadığını da belirtti. Türk halkının vicdanında müvekkilimin yerini biz gayet iyi biliyoruz. Allah'tan hayırlısını diliyoruz. Kendi grubuyla geldiği insanların çoğu tutuklandı. Bu bir deşifre operasyonudur. Burada büyük siyasi etken faktörler vardır. Müvekkilim yazılı beyanda da bulunacaktır." diye konuştu.
"TÜRKMEN DAĞI, TÜRKİYE'NİN NAMUSUDUR"

Çelik'in avukatlarından Murat Üstündağ ise şöyle konuştu:
"Müvekkilim tüm kamuoyunun şunu bilmesini istiyor: 'Türkmen Dağı Türkiye'nin namusudur. Lütfen namusunuza sahip çıkın'. Müvekkilim cezaevine gittiği için inanın çok fazla üzülmemektedir."
ÜZERLERİNDE ÇOK SAYIDA SİLAHLA YAKALANMIŞLARDI
Karabağlar ilçesindeki bir lokantada silahlı kişiler olduğu yönündeki ihbar doğrultusunda üzerlerinde ruhsatsız 3 tabanca, otomobillerinde ise 1 kalaşnikof uzun namlulu silah ele geçirilerek gözaltına alınan 15 zanlının evlerinde yapılan aramalarda da ruhsatsız 3 tabanca, 1 pompalı tüfek ile 2 telsiz ele geçirilmişti.
Sulh ceza hakimliğine sevk edilen 15 kişiden, Alpaslan Çelik'in de aralarında bulunduğu 7'si tutuklanmıştı.
"SAHTE PARA"DAN DA HAPİS CEZASI VAR

Gözaltına alınanlar arasında bulunan ve Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesinin ardından paraşütle atlayan pilotu öldürdüğü yönünde basına yansıyan açıklamalarıyla bilinen Alpaslan Çelik'in, "sahte para" suçundan hakkında kesinleşmiş 2,5 yıl hapis ve 2 bin lira para cezası bulunduğu, zanlının ayrıca "hükümlünün kaçmasına yardım" ve "dolandırıcılık" suçlarından da Elazığ Emniyet Müdürlüğünce arandığı tespit edilmişti.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website