Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan,18 bağımsız bölüme 10 tapu daha vererek tapu sahiplerinin sevinç ve heyecanlarına bir kez daha ortak oldu.
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, 50 yıllık mülkiyet sorunu çözülen Okmeydanı’nda tapu almak için işlemlerini tamamlayan vatandaşları hem evlerinde ziyaret ediyor, hem de tapularını veriyor. Son olarak, Keçecipiri Mahallesi'nde Bektaş ailesine misafir olan Başkan Demircan aileler gibi her seferinde kendisinin de büyük bir heyecan yaşadığını ifade ederek, "Tapusunu alanlar çok heyecanlı, henüz almayanlar ise merakla bekliyor" dedi.
Tapu dağıtımından sonra hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Demircan, dönüşüm süreci ile ilgili vatandaşlardan gelen soruları cevapladı. Adım adım Okmeydanı hayaline çok yaklaştıklarını ifade eden Demircan, "Okmeydanı’nda çok zorlu bir süreçten geçtik. Ama artık işler yoluna girdi. Herkesi tapu sahibi yapıyoruz. Biz her işimizde olduğu gibi Okmeydanı’nda da adeta bir kuyumcu hassasiyetiyle çalışıyoruz. Hiç kimseyi mağdur etmedik. İlk gün ne dediysek bu günde aynı şeyleri söylüyoruz. Biz emin adımlarla hedefimize doğru ilerliyoruz. Bu gün tapusunu alanlar heyecanlı, henüz almayanlar ise merakla bekliyor. Hedefimiz daha güzel ve daha yaşanılabilir bir Beyoğlu inşa etmek. Bunu da hep beraber adım adım başaracağız" dedi.