Yaşanabilir İstanbul için fikir alışverişinde bulundular


Türkiye’nin önde gelen iş, sanat ve akademisyen çevreleriyle bir araya gelerek daha yaşanabilir bir İstanbul için fikir alışverişinde bulunan belediye başkanları şehrin gelecek vizyonunun konuştukları toplantıya İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği ev sahipliği yaptı.
İstanbul’u yöneten Boğaziçi ve çevresindeki ilçe belediye başkanlarının davetli olduğu toplantıda, Boğaziçi’nin sorunları ve İstanbul’un gelecek vizyonu masaya yatırıldı; çözüm önerileri tartışıldı. İlk kez Beyoğlu’nda, Rahmi Koç Müzesi'nde düzenlenen çalıştayın ev sahipliğini Beyoğlu Belediyesi ve İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Misbah Demircan yaptı.
Ahmet Misbah Demircan, "Toplantımıza davet ettiğimiz isimlerin her biri kendi alanında önemli işler başarmış ve dünya metropollerini çok iyi bilen kanaat önderleri. Katılımcılarımız ile şehirlerimizin geleceği ve yeni vizyonu için daha iyi neler yapabiliriz üzerinde konuştuk. Geleceğin yaşanabilir şehirleri için yenilikçi çözümleri ele aldık. Çok verimli bir toplantı oldu" dedi.
İletişim Uzmanı, Gazeteci-Yazar Ali Saydam’ın modöratörlüğünü yaptığı toplantıda, insan, çevre, yenilik odaklı ve değer katan şehircilik uygulamaları, bu uygulamaları gerçekleştirmek için gereken bilgi strateji, planlama ve finans çözümleri masaya yatırıldı. Toplantıdan çıkan çözüm önerileri İstanbul Aydın Üniversitesi Raportörleri tarafından kayda alınırken, daha sonra planlanacak diğer çalıştaylar da çıkacak sonuçların da toplanarak kitap haline getirilecek ve ortak bir bilgi havuzu oluşturulacak.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website