Yürekleri Peygamber sevgisiyle dolu 40 bin öğrenci yarışacak


Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in doğumunu müjdeleyen Kutlu Doğum Haftası’nı Esenler’de düzenleyeceği bir dizi etkinlikle kutlayacak.
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in doğumunu müjdeleyen Kutlu Doğum Haftası kapsamında Esenler Belediyesi'nin düzenlediği okuma ve bilgi yarışmalarında yürekleri Peygamber sevgisiyle dolu 40 bin öğrenci yarışacak.
Yarışma 6 farklı kategoride gerçekleşecek. "Kur'an-ı Kerim Okuma", Hadis-i Şerif Ezbere Okuma", "Naat-ı Şerif Okuma", "Hz. Muhammed'in Hayatı", "Din Kültürü" gibi bilgi ve okuma yarışmalarının yanı sıra öğrenciler Peygamber Efendimiz'e en güzel mektubu yazmak için de yarışacaklar. İlk ve orta okul ile lise düzeyindeki öğrencilerin katılacağı yarışmalar, Esenler Belediyesi Kemer Spor Kompleksi, Dörtyol Merkez Camii ve Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenecek.
Yarışmaların finali ve ödül töreni, 25 Nisan Pazartesi günü, saat 14.00'te Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek. Finalde başarılı olan öğrencilere kategorilerine göre sürpriz hediyeler takdim edilecek.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website