Zabıtadan sabaha karşı 'Suriyeli dilenci' operasyonu


BAHÇELİEVLER Belediyesi, dilencilik yaptığı iddia edilen Suriyeli ailelerin kaldığı adreslere sabaha karşı operasyon düzenledi.

Operasyona, polis, itfaiye, sağlık ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri de destek verdi.

Behçelievler Belediyesi, dilencilik yaptığı iddia edilen Suriyeli ailelerin kaldığı adreslere sabaha karşı operasyon düzenledi. Kocasinan Polis Merkezi önünde toplanan zabıta ekipleri daha önce belirlenen adreslere polis, itfaiye ve sağlık ekiplerinle birlikte hareket etti. Baskına İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri de destek verdi. Zabıta ekipleri suriyeli ailelerin kaldığı dükkanların ve evlerin kapılarını polis eşliğinde tek tek çaldı. Uykularından uyanan Suriyeli aileler karşılarında polis ve zabıtaları görünce şaşkınlık yaşadı. Ne olduğunu anlamayan bazı Suriyeliler, zabıtalara direnerek kaldıkları yerden çıkmak istemedi. Zabıtalar tarafından toplanan Suriyeliler, belediyeye ait araçlara bindirilerek götürüldü.

"BÖYLE BİR ŞEY GÖRÜLMEMİŞ"

Suriyeli ailelerin kaldığı sokakta oturan Savaş Gümüşler, "Burada Suriyeliler kalıyor. Böyle bir şey görülmemiş. Ben değil hangi binaya ve daireye girersen gir rahatsızlar. Geçen yine girdiler birbirlerine polis geldi. Beş dakika duruyorlar gene aynı" diye konuştu. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlatırken, zabıta ekipleri de toplanan Suriyeli ailelerin işlemlerinin yapılmasının ardından Osmaniye'de bulunan mülteci kampına gönderileceği öğrenildi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website