Alibeyköy Parseller Spor Tesisleri Yıkılma Tehlikesiyle Karşı Karşıya


Alibeyköy Parseller Spor Tesisleri’nın yıkılma kararına sporcular ve aileleri tepki gösterdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde alan olarak gösterdiği yer olduğu iddia edilen Alibeyköy Parseller Spor Kulübü alanı yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya. 500 sporcunun ve mahalle gençlerinin kullandığı alanın yıkılma sebebi olarak ise gecikmiş kira borçları ve artan kira ücreti gösteriliyor. Duruma tepki gösteren mahalleliler ve vatandaşlar, alanın yıkılmaması için bugün bir araya geldi. Spor kulübünde futbol oynayan çocuklar da ellerinde taşıdıkları dövizlerle tepkilerini dile getirdi. Kulüpte oynayan miniklerden Miralay Efe Özcan, “Futbol benim için hayattır. Futbolu seviyorum, bu sahayı da seviyorum ve yıkılmasını istemiyorum” dedi.
Elinde taşıdığı dövizle tepki gösteren bir diğer futbolcu Melit Alay Yılmaz ise, sahalarının yıkılmasını istemediklerini söyleyerek, “Eğer bu saha yıkılırsa burada 500 insan sokakta kalacak, betonda top oynayacağız, maç yapamayacağız” diye konuştu.
Kulüp yöneticilerinden Ali Kemal Demir, spor tesislerinin yıkımı için 5 Mayıs’ta geldiklerini ifade ederek, “Burasının yıkılması çok ciddi sorunlara yol açar. Eyüp’ün en kalabalık mahallesinde spor yapılacak tek alan. Bu sahayı sadece Alibeyköy Parsel Spor Kulübü kullanmıyoruz. İstanbul’un tüm ilçelerindeki takımlar burada resmi müsabakalarını oynuyorlar. Ayrıca bütün bölge halkı yani 3 mahalle burada. Dolayısı ile buranın yıkılması demek 3 mahalleye verilen ciddi bir zarar, 500 sporlu bir spor kulübünün kapatılması demektir. Bu da toplumda ciddi sıkıntılara yol açacaktır” dedi.
“CUMHURBAŞKANIMIZ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BİZE YARDIMCI OLSUN”
Esas amaçlarının çocuklara spor yaptırmak olduğunu ifade eden Demir, kulüp sahası alanının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Büyükşehir Belediyesi başkanlığı döneminde gösterdiği bir yer olduğunu ifade ederek, “Şimdi biz yine kendisinden rica ediyoruz. Her zamanki duyarlılığı ile Sayın Cumhurbaşkanımız sesimizi lütfen duysun ve bu tesisin çocuklar ve spor için kalması noktasında bize yardımcı olsun. Biz zaten kulüp olarak hiçbir zaman devletimize karşı gelmeyiz. Devletimiz bize çık derse çıkarız” şeklinde konuştu.
“BORCU YAPILANDIRARAK ÖDERİZ”
2 yıldır kulübün kira ödemesi yaptığı vakfa borçlarının olduğunu belirten Demir, “94 bin liralık bir borcumuz vardı. Fakat bu borç yasal faizi ile hızlı bir şekilde arttı. Aylık 4 bin lira kira ödüyorduk fakat biz burada 9 takım ile liglere giriyoruz. 4 antrenör, 8 çalışan ve 150’si faal toplamda 500 sporcumuz var. Yani sahadan kulübün bir gelir kazandığı yok. Tamamen yöneticilerin kendi imkanları ile kulübün spor faaliyetlerini sürdürmeye çalışıyoruz. Dolayısı ile bu borcun 5 misli artmış olması da bizim belimizi büktü. Bunu belki yapılandırarak öderiz ama bize buradan çıkın, burayı yıkın, anahtarı teslim edin demeleri bizim elimizi kolumuzu bağlıyor” diye konuştu.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website