Dicle'de Bombalı Araçla Saldırı! 1 Asker Şehit, 26 Yaralı


Dicle Jandarma Komutanlığına bombalı araçla saldırı düzenlendi. 1 asker şehit oldu, 26 kişi yaralandı. Saldırı sonrası yardıma giden polis aracına da saldırı yapıldı. 3 güvenlik görevlisi ve 1 kadın hakim yaralandı.

Diyarbakır'ın  Dicle ilçesinde, PKK'lı teröristler tarafından İlçe  JandarmaKomutanlığına bombalı araçla saldırı gerçekleştirildi. İlk bilgilere göre saldırıda 1 uzman çavuş şehit olurken, 26 kişi de yaralandı. Olay sonrası bölgeye takviyeye giden polis aracına da saldırı yapıldı. Hani İlçe Emniyet Amiri ve 2 polisin yanısıra bir de kadın hakimin yaralandığı belirlendi.
JANDARMA KOMUTANI DA YARALANDI
Edinilen bilgiye göre, saat 21.45 sıralarında  Diyarbakır'ın  Dicle İlçe  JandarmaKomutanlığı ile emniyet müdürlüğü yakınlarında bomba yüklü araç patlatıldı. Teröristlerin saldırısında ilçe jandarma komutanlığı ile emniyet müdürlüğü binaları ve çevredeki binalarda hasar meydana geldi. Patlama sesi çok uzaklardan bile duyuldu. İçlerinde ilçe jandarma komutanının da bulunduğu çok sayıda yaralı olduğu bildirildi. Yaralananlar arasında lojmanda kalan asker aileleri de olduğu öğrenildi.
ÇATIŞMA ÇIKTI
Saldırı sonrasında ilçede elektrikler kesilirken, teröristlerle güvenlik kuvvetleri arasında çatışma çıktığı ve çatışmanın yer yer devam ettiği belirtildi. Saldırı sonrasında bölgeye çok sayıda ambulans, itfaiye ve UMKE ekibi sevk edildi.
TAKVİYE GİDEN KUVVETE PUSU KURULDU
Dicle ilçesinde teröristler tarafından yapılan saldırı sonrasında Hani ilçesinden bölgeye takviye ekipler sevk edildi. Hani ilçesinden yola çıkan takviye ekiplere teröristlerin yolda pusu kurduğu ve bu olayda da 3 güvenlik görevlisinin yaralandığı belirtildi. Ayrıca Hani İlçe  Emniyet Müdürlüğü binasına da uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendiği bildirildi.
POLİS ARACINDA BİR DE KADIN HAKİM YARALANDI
Dicle-Hani karayolunda saldırıya uğrayan polis aracında Hani İlçe Emniyet Amiri ve 2 polisin yanısıra bir de kadın hakimin yaralandığı belirlendi.
2 TONLUK BOMBA KULLANILDI
Dicle ilçesinde teröristler tarafından düzenlenen saldırının yaklaşık 2 tonluk bomba ile yapıldığı tahmin ediliyor. Saldırı sonrasında patlama sesi çevre ilçelerden de duyuldu.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website