Erdoğan'dan CHP'ye: Ahlaksızlar, Haysiyet Cellatları, Kan Emiciler


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda atılan sloganlara tepki göstererek, "Bunlarda ahlak diye bir şey yok. Çünkü bunlar haysiyet celladıdır, bunlar kan emicidir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Grubu'nda kendisine yönelik sloganlara sert tepki gösterdi. Erdoğan ağı ifadelerle eleştirdiği CHP'lilere "Bunlar Meclis'te  Cumhurbaşkanı'na milletvekillerine küfredecek kadar alçaldılar. Bunlarda ahlak diye bir şey yok, haysiyet diye bir şey yok. Çünkü bunlar haysiyet celladıdır, bunlar kan emicidir." dedi.
Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan,  Ahilik Haftası kutlama programında konuştu. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:
"Tüm ahilere şükranlarımı sunuyorum. Terörle mücadelede ülkemizin her şehri  Kırşehir de şehitler verdi. Biz bugüne kadar hiçbir faninin önünde eğilmedik ecdadımız nasıl mücadele verdiyse biz de öyle mücadele vereceğiz. Şehitlerimize bir kez daha rahmet diliyorum. Bu topraklar uğruna ölmeyi göze almayı aldıkları için vatanımız olmayı sürdürüyor. Bugün  Türkiye'nin engel üstüne engel çıkarmaya bizi boğmaya çalışanlara kalsa yüzyıl önce tarihe gömülmüş devlet ve millet olacaktık. Ama işte görüyorsunuz sene 2016 ve dimdik ayaktayız. Büyük projelerimizle içinde bulunduğumuz zor şartlara rağmen demokrasimizle ayaktayız. Osmanlıya hasta adam muamelesi yapanlar defalarca hayal kırıklığına uğradılar. Osmanlı ordusunu dağıtanlar bu milletin en zor şartlarda daha silkinip kalkabileceğini düşünmüyordu.
"BUNLAR BİZİM PROJELERİMİZİ HAYAL DAHİ EDEMEZLER"
Türkiye sadece mevcut sınırlarından ibaret değil, aynı zamanda bu millete tarihe medeniyete ait hisseden umudun adıdır umudunuz bize bağlayan kardeşlerin sadece geçmişi değil ayı zamanda geleceğiz. Büyük düşüneceğiz, küçük düşünmek bize yakışmaz.  Marmaray'ın temelini attığımızda bizimle dalga geçiyorlardı. Yıl sonunda  Avrasya tünelinin açılışını yapacağız. 26. Ağustos'ta 3. Köprü'nün açılışını yapacağız. Bizim hayata geçirdiğimiz projeleri bular hayal dahi edemezler. Farkımız bu.
"BUNLAR HAYSİYET CELLADIDIR, BUNLAR KAN EMİCİDİR"
Bunlar Meclis'te  Cumhurbaşkanı'na milletvekillerine küfredecek kadar alçaldılar. Bunlarda ahlak diye bir şey yok, haysiyet diye bir şey yok. Çünkü bunlar haysiyet celladıdır, bunlar kan emicidir. Kalkıp meclisin şanına uymayacak şekilde cumhurbaşkanına ve iktidar partisi mensuplarına küfredecek kadar alçalanlara ben artık bir şey demiyorum. Bunlar parlamentonun içinde siyasi terör estiriyorlar.
"İÇLERİNDE BAGAJLARINDA SİLAH TAŞIYANLAR DA VAR"
Biz dürüstlüğün savunucuyuz. Bu 168 fezleke illa suç teşkil ediyor diye bir şey yok. Ama bunların içinde bagajlarında silah taşıyanlarda var, görevi kötüye kullananlarda var. Yargı bunlarla ilgili fezlekeleri parlamentoya gönderdiler. Er yada geç bunlar yine yargılanacaktı. Ama bunun yollar yıla beklemeye gerek yok. Millet "bunlara parlamentoda maaş ödenmesine tahammül edemiyoruz" diyor.
MGK'DA FETHULLAH GÜLEN KARARI
Legal görünüm altındaki illegal terör örgütü" dedik, Fetullahçı Terör Örgütü olarak tavsiye kararını aldık ve hükümete gönderdik. Şimdi hükümetten de  Bakanlar Kurulu kararını bekliyoruz ve bunların terör örgütü olarak tescilini de gerçekleştireceğiz. PKK, PYD, YPG neyse bunlarda aynı katagoride yargılanma sürecine girecekler. Bu millete çok çektirdiler. Bir kısmı kaçıp gidiyor,  Avrupa'ya  Türkiye'yi yalan yanlış şikayet edecek kadar gayri milliler.
DİYARBAKIR ZİYARETİ
Biz bu vatanda asla ayrımcılığa müsaade etmedik.  Diyarbakır'a havalimanı yaptık, onlar yıktılar biz yaptık. Yarın  Diyarbakır'dayız. Devasa terminal binasının açılışını yapacağız. Bu yatırımları yapmaya devam edeceğiz. İlçeler boşatıldı, o boşaltılan ilçeleri de tüm alt yapısı, atık su, içme suyu kanallarıyla, doğalgaz alt yapısıyla yeniden inşa edeceğiz, TOKİ'yle binalarımızı süratla yapacağız."
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website