PKK'nın Bombacısı İstanbul'da Polis Kontrolünde Yakalandı

Diyarbakır Silvan'da yola döşediği bombayı patlatarak 3 polisin şehit olmasına neden olan PKK bombacısı Yakup Akkan İstanbul'da yakalandı.

İstanbul motorize yunus ve güven timleri,  Üsküdar'da  Diyarbakır'dan gelen bir otobüsü durdurarak kimlik kontrolü yaptı. Otobüste bulunan Diyar D. sahte kimlikli bir yolcu gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.
PKK'NIN EN ÖNEMLİ BOMBACISI
Sahte kimlikle yakalanan Diyar D.'nin yapılan araştırmasında terör örgütü PKK'nın patlayıcı düzeneklerini hazırlayan Yakup Akkan isimli terörist olduğu olduğu belirlendi. Sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürülen Akkan'ın  İstanbul'a sansasyonel kanlı bir eylem için geldiği öğrenildi.
SUR SOKAKLARINA DÖŞENEN BOMBA DÜZENEKLERİNİ O HAZIRLAMIŞ
Sorgusu devam eden Yakup Akkan'ın 11 ayrı suçtan aranması olduğu belirlendi. Ayrıca  Diyarbakır Sur'da sokak ve evlere döşenen bomba düzeneklerini hazırlayan kişinin de Akkan olduğu tespit edildi. Akkan'ın sözlü ifadesinde, "Sur'da günlerce bomba düzeneği hazırladım. Yaptığım bomba düzeneklerini bir depoya bırakıyordum. Diğer örgüt üyeleri benim hazırladığım bomba düzeneklerini depodan alıyordu" dediği öğrenildi.
ÖZEL BOMBA EĞİTİMİ ALMIŞ
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde gözaltında tutulan Yakup Akkan'ın  Kandilve  Suriye'deki kamplarda uzun süre bomba eğitimi aldığı kaydedildi. PKK'nın bombacısı Akkan'ın her türlü bomba düzeneğini hazırlayabildiği ve uzun süre de  Kobani'de PKK adına savaştığı belirlendi.
ÖZEL HAREKAT ŞUBE MÜDÜRÜ VE 2 POLİSİ ŞEHİT ETMİŞTİ
Sorgulanan Yakup Akkan'ın hazırlığı bomba düzeneğini patlatmasıyla 15 Aralık 2015 günü  Diyarbakır  Silvan Oğuzalp Köyü yakınında zırhlı aracın geçişi sırasında patlatılan el yapımı patlayıcı nedeniyle  Ankara Emniyet Müdürlüğükadrosunda görevli Özel Harekat Şube Müdürü Ahmet Kabukçu ve yanında bulunan 2 polis memuru şehit olurken 2 polis memuru da yaralanmıştı.
Diyarbakır  Silvan'da yola döşediği bombayı patlatarak Özel Harekat Şube Müdürü Ahmet Kabukçu ile 2 polisin şehit edilmesi, 2 polisin de yaralanmasına neden olan PKK bombacısı  İstanbul'da yakalandı. Yakalanan Yakup Akkan'ın Sur'da ev ve sokaklara patlayıcı düzeneğini hazırlayan kişi olduğu öğrenildi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website