Bakan Arslan 3. Köprü'de işçilerle iftar yaptı


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, incelemeler yapmak üzere gittiği Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde işçilerle iftar yaptı.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul'da yeni havalimanı inşaatında incelemelerde bulunduktan sonra yapımı devam eden Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne geldi. Arslan, burada yetkililerden bilgi aldıktan sonra, inşaat alanında incelemelerde bulundu.
Bakan Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bakanlık görevi verildikten sonra şantiye sahalarını gezmeyi ve işlerle ilgili yerinde bilgi almayı düstur edindiklerini belirterek, sorunları sahada çözdüklerini söyledi.
Projenin ülke için önemine değinen Arslan, 59 metreyle dünyanın en geniş açıklıktaki köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün 2'si demiryoluna ait olmak üzere 10 şeritli olacağı bilgisini verdi.
Köprü hakkında istatistiksel bilgiler veren Arslan, iki kıtayı birleştiren İstanbul'a dünya rekoru kıran projeler yakıştığını aktardı.
 "Bizim birinci önceliğimiz insanımıza hizmet edecek projeler yapmak"
Ahmet Arslan, köprü ve bağlantı yollarında çok ağaç kesildiğini dair eleştiriler bulunduğunu hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
 "'Ağaç kesiliyor, çevreye duyarlı değil' diye çok tartışıldı. Bizim birinci önceliğimiz insanımıza hizmet edecek projeler yapmak, insanımıza hizmet edecek projeleri yaparken insanımızın geleceğini korumak adına çevre hassasiyeti göstermek ve bizi gelecekte daha iyi noktalara taşıyacak projeler geliştirmek. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü ile birlikte yaptığımız çalışmada bu güzergahta 381 bin adet ağacın kesilmesi veya nakledilmesi zorunda kalınmış. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile yaptığımız protokole göre 5 misli ağaç dikmemiz gerekiyor yani yaklaşık 1 milyon 900 bin adet. Biz bugüne kadar yüklenicimizle birlikte 2 milyonun üzerinde ağaç diktik fiilen. Ancak bununla da yetinmiyoruz. Bu kadar güzel ve devasa projeyi yapıyorsanız bunun yanında çok güzel bağlantı yolları ve peyzajlarını yapıyorsanız peyzaj alanının dışında kalan yerleri de güzelleştirmek bizim çevreye olan hassasiyetimiz ve duyarlılığımız anlamında çok önemsediğimiz bir şey. Bu kapsamda yaklaşık 1,5 milyon adet ilave ağaç dikeceğiz.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, açıklamanın ardından köprü üzerinde incelemelerini sürdürdü ve işçilerle fotoğraf çektirdi. Arslan, daha sonra köprü üzerinde işçilerle iftar yaptı.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website