Çocuklar bilim şenliğinde doyasıya eğlendi


Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademileri’nde eğitim gören öğrenciler, akademinin mezuniyet töreni olan bilim şenliğinde doyasıya eğlendi.
Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi’nde eğitim alan öğrenciler için Tepecik Nejat Uygur Eğitim ve Kültür Merkezi’nde bilim şenliği düzenlendi. Şenliğe Büyükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı Başak Sancar, Büyükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nazan Karagözoğlu, halk akademisi eğitmenleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Bilim şenliğinde öğrencilere günlük hayatında kullandıkları asitli içeceklerin nasıl yapıldığından sonbaharda yaprakların nasıl sarardığına kadar birçok bilimsel olay deneyler ile gösterdi. Öğrenciler yapılan deneylere katılmak için birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Son olarak bahçede yapılan deneyde kuru buzların pet şişeye koyulup su içinde atılması sonucu oluşan patlama renkli görüntüler oluşturdu.
“Yaz döneminde kurslarımız devam ediyor”
Büyükçekmece Halk Akademileri öğrencilerinin kapanış törenine katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Başak Sancar, “ Mayıs ayı itibariyle halk akademisinde bulunan kurslarımız bitti ama yaz döneminde kurslarımız devam ediyor. 5 bölgede devam eden bu kurslarımızdan muhakkak ailelerinize bahsedin. Bu kurslarımıza devam ederek kendinizi geliştirin” ifadelerini kullandı.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website