Eyüp’te iftar sonrası ramazan eğlenceleri renkli geçiyor


Eyüp Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca Haliç Etkinlik Alanı’nda düzenlediği Ramazan Etkinlikleri renkli görüntülere sahne oluyor.
Ramazan ayının başlamasıyla beraber Eyüp Belediyesi’nin her yıl düzenlediği Haliç Ramazan Etkinlikleri de başladı. Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi önündeki alanda hazırlanan Ramazan etkinlikleri bu yıl da renkli görüntülere sahne oluyor. İftarın hemen ardından teravih namazı saatine kadar devam eden etkinlikler kapsamında meddah, geleneksel sanatlar, Hacivat ve Karagöz, musiki gibi eğlenceler yer alıyor.
Her gün bir hemşehri derneğine iftar verilen Eyüp’te, Belediye Başkanı Remzi Aydın, Amasya Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Saim Diken ile beraber Ramazan Etkinliklerine katılan vatandaşları ziyaret etti. Alanda bulunan vatandaşlarla sohbet eden Remzi Aydın, Ramazan Ayı ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ramazan’ı Eyüp ilçesinin her noktasında idrak etmeye çalıştıklarını ifade eden Aydın konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Eyüp merkezde binlerce vatandaşımızla iftar yapıyoruz. Her gün farklı mahallemizde iftarlar yapıyoruz. Yine bu Haliç Etkinlik Alanı’nda hemşehri dernekleri üyeleriyle iftar organizasyonlarımız var. İftar sonrasında Ramazana uygun tasavvuf müziği, ilahiler, Hacivat ve Karagöz gösterileri ile onların sosyal ve kültürel yönlerini zenginleştirmeye çalışıyoruz. Eyüp Belediyesi olarak bu etkinlikleri vatandaşlara hizmet olarak sunmaya çalışıyoruz. Bütün bunlar bir anlamda yemenin içmenin ötesinde insanlar arasında dostluğu, muhabbeti artırmaya, ramazanın feyzinden bereketinden faydalanmaya yönelik bizi bir birimize yaklaştırmaya ve kaynaştırmaya yönelik çalışmalar. Görüyoruz ki bu amaçlarımıza ulaşıyoruz. Her yerde bir sıcaklık, kaynaşma, dostluk var.”
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ile beraber etkinlik alanına gelen Amasya Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Saim Diken de Türkiye’de yaşanan terör olaylarına değinerek birlik ve beraberliğin bozulamayacağını ifade etti.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website