Darbeci Yüzbaşı'nın cenazesini ailesi kabul etmedi

15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişimi sonrası milli iradeye sahip çıkmak için sokağa çıkan vatandaşlardan biri olan Acıbadem Mahallesi Muhtarı Mete Sertbaş'ı öldüren ve hastaneye gitmesine mani olan darbeci asker Mehmet Karabekir'in ailesi cenazesini kabul etmedi.

Darbe girişimi sırasında sokağa çıkan vatandaşlardan biri olan  Acıbadem Mahallesi Muhtarı Mete Sertbaş'ı öldüren darbeci Yüzbaşı Mehmet Karabekir, özel harekât polisleri tarafından ölü ele geçirilmişti.
Trabzon'lu olan Karabekir'in ailesi darbeci oğullarının cenazesini kabul etmeyerek "Biz aile olarak bunu asla desteklemiyoruz" dedi.
MUHTAR KAN KAYBINDAN ÖLMÜŞTÜ
Sertbaş, Türk Telekom binasını ele geçirmek isteyen cuntacı Yüzbaşı Mehmet Karabekir ve yanındaki askerlerin karşısına dikildi. Özel harekât polislerinin Türk Telekom binasının önüne geldiğini gören vatandaşlar, polise destek için caddenin her 2 tarafını da trafiğe kapattı. Tam bu sırada Muhtar Sertbaş, Fetö'cü Yüzbaşı tarafından vurularak şehit edildi. Yüzbaşının engellemesi nedeniyle hastaneye götürülemeyen Mete Sertbaş, kan kaybından yaşamını yitirdi.
İŞTE O ANLAR
Darbenin ardından darbecilerin ''Whatsapp'' konuşmalarında Karabekir'in diğer darbecilere 'Sakın tereddüt etmeyin çakın' yazdığı ifade edilmişti.
"CENAZESİNİ İSTEMİYORUZ"
Darbeci Yüzbaşı Mehmet Karabekir'in kardeşi Murat Karabekir ailelerinden böyle biri çıktığı için büyük üzüntü içinde olduklarını söyledi. Mehmet Karabekir'in cenazesini dahi istemediklerini belirten Murat Karabekir ''Bu yapılan malûm saldırılara bizim de ailemizden katılan bir şerefsiz olmuştur. Bunu değiştirme şansımız ne yazık ki yok. Biz aile olarak bunu asla desteklemiyoruz. Sonuna kadar reddediyoruz. Varsa cenazesini de istemiyoruz. Bütün insanlar gibi biz de bu durumdan üzgünüz'' dedi.
Kaynak: Sabah
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website