'Dostlarımızın söylediklerine inanmadık, 17 Aralık'tan sonra da...'


ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, "Bu darbe teşebbüsünden sonra eğer 'Her şey bitti, geçti' dersek yenileri kümelenebilir. ABD'ye adeta yalvarıyor. Ben de diyorum ki gaz vereceğine çık gel Türkiye'ye. Geçmişte Fethullahçı yapı ile ilgili dostlarımızın söylediklerine inanmadık. 17 Aralık'tan sonra da siz bize inanmadınız. Cumhurbaşkanı ölüme uçmuş herkes karşı durmuştur bu darbe girişimine" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, "Sapkın bir din anlayışının varlığını gösteriyor. Böyle bir yapı ile mücadele etmek kolay değil. Partiler adete ortadan kalktı. Herkes demokrasi partisinin bir üyesi oldu. Darbeye 'hayır' demokrasiye 'evet' dedi. Demokrasi artık hepimizin kırmızı çizgisi haline gelmiştir. Bu darbe teşebbüsünden sonra eğer biz her şey bitti, geçti, dersek yenileri kümelenebilir. Eğer durursak o zaman yenileri kümelenebilir. Çünkü 27 Mayıs 1960 oldu tedbir alamadık. Yeni darbe için geri sayım başladı. 9 Mart geldi tedbir alamadık, 12 Mart geldi. Yine tedbir alamadık 12 Eylül'ün geri sayımı başladı. 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsünden sonra tedbir alamazsak yeni bir darbe teşebbüsünün geri sayımı başlamış demektir" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ÖLÜME UÇMUŞ HERKES KARŞI DURMUŞTUR BU DARBE GİRİŞİMİNE

Bozdağ, şöyle devam etti:

"Bu darbe teşebbüsünden sonra halkımızın bana göre bizden istediği 3 şey var; bu teşebbüste bulunanları yargı önüne çıkarın millete hesap versinler. Destekleyenleri devlet aygıtından çıkarın. İkincisi bu darbe teşebbüsünü artçı darbeleri olabilir. Bu darbe girişimini sevk ve idare eden Fethullahçı terör örgütünün ele başı Fethullah Gülen, vasıtasıyla açıklamalarda bulundu. Ne diyor; şu anda teslim alınan, yargının elinde bulunan, aman dik durun eğilmeyin, itirafçı olmayın. Siz böyle dik durursanız tarih sizi şerefle yazacak gibi … diye onlara gaz veriyor. Güya motive ediyor. Cumhurbaşkanı ölüme uçmuş herkes karşı durmuştur bu darbe girişimine. Şimdi de 'ABD'ye beni Türkiye'ye iade etmeyin' diye yazılar yazıyor. Adeta yalvarıyor. Ben de diyorum ki gaz vereceğine çık gel. Gelmen onlar için daha iyi bir motivasyon olur. Gel Türkiye'ye. En iyi şekilde onlar mutlu olurlar. Beyinlerini yıkadığı taraftarlarını gaza getirmek, tahrik etmek için oradan mesajlar yolluyor. 'Bu iş bitmedi arkası gelecek dercesine sevinçleriniz kursağınızda bırakacağım dercesine' milleti tehdit ediyor. Ahirete de ne kadar yaşayacağımıza da o karar veriyor. Bu yapı gizli örgütlenmiş."

Bozdağ, "Geçmişte bize, bu Fethullahçı yapı ile ilgili çok şeyler söyledi dostlarımız. Biz onlara inanmadık. 17 Aralık'tan sonra da biz çok şey söyledik. Sayın Kılıçdaroğlu'na da söyledim. 17 Aralık'tan sonra da siz bize inanmadınız. Artık birbirimize inanarak yola devam edersek eminim ki böylesi yapılar, devlet için böylesi bir tehlike, tehdit oluşturmazlar" dedi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website