600 çocuk erkekliğe ilk adımlarını attı


Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen sünnet şöleninde Üsküdarlı 600 erkek çocuk erkekliğe ilk atmanın mutluluğunu yaşadı.
Üsküdar Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Sünnet Şöleni yoğun bir katılımla Üsküdar Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirildi. Yaklaşık 600 erkek çocuğunun sünnet edildiği tören renkli görüntülere sahne oldu. Palyaço, Karagöz Hacivat gibi animasyon ekiplerinin oyunlarıyla doyasıya eğlenen çocuklar erkekliğe ilk adımı atmanın mutluluğunu yaşadı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, programa katılarak çocukları mutlu gününde yalnız bırakmadı. Başkan Türkmen, animasyon ekiplerinin yaptığı gösterileri izleyerek, çocuklarla bol bol fotoğraf çektirdi.
"Çocukların her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz"
Sünnet şöleninde konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Gelecekte güçlü bir Türkiye için bu çocukların yetişmesine bağlı olduğunu biliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız her nikahta daha fazla çocuğunuz olsun diyor. İşte çocuklarımızla geleceğin güçlü Türkiye’sini onların yetişmesini bağlı olduğunu özellikle ifade ediyor. İnşallah bu gelenek bundan sonra devam edecektir. Bizler sosyal belediyecilik anlamında önemli bir ivme yakaladık. Çocuklarımızın sünnetinden, yarın okullara gidecekler oradaki burslarına kadar, ondan sonra üniversiteye ve daha sonra da iş bulma imkanlarına kadar her zaman yanında olduk olmaya da devam edeceğiz" dedi.
Şölen kapsamında sünnet olmak için kayıt yaptıran çocuklara pelerin, pantolon, ayakkabı, şapka, asa olmak üzere bütün kıyafetleri ve hastane masrafları Üsküdar Belediyesi tarafından karşılandı. Bütün masrafların belediye tarafından karşılanması vatandaşları mutlu etti.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website