65 iş adamı hakkında flaş karar


İş adamlarına yönelik FETÖ/PDY soruşturmasında 80 iş adamından 65'i tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

FETÖ/PDY'nin iş dünyasına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında 20 gündür gözaltında tutulan, aralarında Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ile Güllüoğlu Baklavalarının sahipleri Faruk Güllü ve Nejat Güllü kardeşlerin de bulunduğu 80 iş adamından 65'i "Cebir ve şiddet kullanarak anayasal düzeni kaldırmaya teşebbüs etmek" ve "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlarından tutuklanmaları istemiyle; 15'i ise adli kontrol tedbiri uygulanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.


FETÖ/PDY'nin iş dünyasına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında aralarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı ve Güllüoğlu Baklavalarının sahiplerinden Faruk Güllü ve Neajat Güllü kardeşlerin de bulunduğu 80 kişi, 20 gündür gözaltında tutuldukları emniyetteki işlemlerinin ardından bugün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. Burada soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İsmail Uçar tarafından ifadesi alınan şüphelilerden aralarında Kavurmacı ve Güllü kardeşlerin bulunduğu 65 kişi, "Cebir ve şiddet kullanarak anayasal düzeni kaldırmaya teşebbüs etmek" ve "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlarından tutuklanmaları istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Savcı Uçar, 15 kişiyi de adli kontrol tedbiri uygulanması talebiyle mahkemeye sevk etti. Şüphelilerin mahkeme sorgusunun başlaması bekleniyor.


İSİMLER...


Tutuklanması talep edilen 65 şüphelinin isimleri şöyle:


"Ömer Faruk Kavurmacı, Mehmet Nejat Güllü, Faruk Güllü, Mehmet Seydi Şentürk, Mehmet Songül, Mehmet Zenginer, Mustafa Zenginer, Salih Zenginer, Muhammet Murat Kökoğlu, Muhdi Yeyrek, Murat Atahan Kayalar, Mustafa Gündüz, Nalan Erpolat, Nihat Kurt, Orhan Atay, Özlem Rukiye Kartal Üçüncü, Ramazan Alpay, Rana Tezcan Açıkgöz, Ruhi Gürer, Salih Bayram, Salih Zeki Azak, Selahattin Altuntaş, Selahattin Keleş, Hasan Bayram, Ziya Sarıca, Mustafa Sarmusak, Fadime Özge Önal, Cahit Durmaz, İsmail Aytan, Selim Sadır, Serkan Ercan, Serkan Tari, Sinan Karataş, Suat Barış, Süleyman Düzgün, Süleyman Muzaffer Bıçak, Süleyman Taşbaş, Şahin Erçin, Şener Ardahanlı, Tolga Güven, Uğur Murat Gültekin, Yavuz Karakoç, Yusuf Yüce, Yüksel Nalbant, Adem Karakoç, Ahmet Şener Gülenç, Ali İhsan Özay, Barış Şengül, Ceyhun Pilatin, Çetin Tekdemir, Doğan Gelo, Emrullah Emre Topal, Ertuğrul Yılmaz, Fuat Yılmaz, Haluk Başkan, İlhan Karagöz, İnci Konuk, İsmail Hakkı Kısacık, İsmail Kınay, Kerem Çizmecioğlu, Kezban Uyar, Köksal Turna, Levent Dursun Akın, Mehmet Ali Göv, Mehmet Gökdeniz.


Soruşturma kapsamında TUSKON Başkanı Rızanur Meral ve bu şüphelilerin de bulunduğu 187 kişi hakkında gözaltı kararı verilmişti. Meral'in de aralarında bulunduğu bazı iş adamlarının firari oldukları kaydedildi. Gözaltı kararı verilen bu kişilerin ayrıca mal varlıklarına da el konulmasına karar verilmişti.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website