Bağcılar yeni eğitim yuvalarına kavuşuyor


200 bin öğrencinin eğitim gördüğü Bağcılar, yeni okul ve yurt binalarına kavuşuyor. ilçede Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul Valiliği, Bağcılar Belediyesi ve hayırseverlerin katkısıyla başlatılan okul inşaatları, tüm hızıyla devam ediyor.
Ülkemizdeki 9 ilin nüfusundan daha fazla öğrencinin eğitim gördüğü Bağcılar, yeni okul ve yurt binalarına kavuşuyor. 1992 yılında ilçe olup belediye kurulduğunda 16 devlet okulu bulunan ve şu an ise 104’ü devlet, 83’ü özel okul olmak üzere 187 okulun hizmet verdiği ilçede, ilim yuvalarının bir kısmının inşaatları devam ederken, yenilerinin de temelleri atılıyor. Şu an inşaatı devam eden ilk, orta ve lise binalarının tamamlanmasıyla ilçe toplam 26 okul daha kazanmış olacak.
“Okul inşaatları devam ediyor”
Bağcılar’da temelleri atıldıktan sonra inşaat çalışmaları da hızla devam eden binalar ilçeyi adeta şantiyeye çevirdi. Halen, Bağlar Mahallesinde ilkokul ile Hayriye Kayraklı İlkokulu, Kirazlı Mahallesinde lise, Mahmutbey Mahallesi’nde ortaokul ve ilkokul, Göztepe Mahallesinde Ticaret Meslek Lisesi ile ilkokul, Kemalpaşa Mahallesi’nde lise, Yeni Mahalle’de İstiklal İlkokulu, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde Eğitim Uygulama Okulu inşaatları tüm hızıyla devam ediyor. Yine, Yıldıztepe Abdurrahman- Nermin Bilimli İlkokulu ek bina, Hürriyet Mahallesi Gazi İlkokulu, 100. Yıl Mahallesi Türk İsveç Kardeşlik Okulu Ek binası ile Demirkapı Mahallesi Selahattin Eyyubi İmam Hatip Okulu yanına da yurt binasının proje çalışmaları da tamamlandı. İhale çalışmaları tamamlandıktan sonra binaların inşaat çalışması başlayacak.
“Bağcılar eğitimde de öncü”
İlçede şu an 12 okul ve yurt inşaat çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, önümüzdeki dönemde de 4 okul ve yurt binalarının ihale aşamasında olduğunu, aynı süreçte 10 okul inşaatı çalışmalarının devam edeceğini belirtti. Çağırıcı, “Okul inşaat çalışmalarımız tamamlandığında ilçemiz toplamda 26 adet okul daha kazanmış olacak.” dedi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website