Bağcılar'daki tüm okullar yeni eğitim dönemine hazır


Bağcılar’da 2016-2017 eğitim ve öğretim sezonu hazırlıkları tamamlandı.
Tüm yurtta olduğu gibi Bağcılar’daki okullarda da 2016-2017 eğitim ve öğretim dönemi heyecanı yaşanıyor. Eğitim yuvaları, yeni sezonda öğretmen ve öğrencilere hizmet vermek üzere hazırlandı. Yaklaşık 180 bin öğrencinin eğitim gördüğü okullardaki sınıflar, laboratuarlar ve öğretmen odaları Bağcılar Belediyesi ekipleri tarafından köpüklü suyla temizlenerek ilaçlanması yapıldı. Ayrıca okulların yıpranan duvarlarının boya ve badana işleri de tamamlandı. Öğrencilerin daha güvenli bir şekilde gidip gelebilmeleri için okulların önündeki kasisler yenilendi. Güvenlik kameraları, projeksiyon sistemi ve bilgisayarlarla donatılan okullarda huzurlu ve sağlıklı bir ortam hazırlandı.
Kantinler denetlenecek
Bu eğitim ve öğretim döneminde de ekipler okulların kantinini hijyen denetiminden geçirerek kantin görevlilerine bu konuda eğitim verecekler. Yine, Bağcılar Belediyesi’nin desteğiyle öğrenciler diş taramasından geçirilecek diş bakım seti dağıtılacak.
Okul bahçeleri renkleniyor
Bağcılar’daki okullarda öğrencilerin teneffüs saatlerini ve boş vakitlerini daha iyi değerlendirmek amacıyla kitap okuma ve fiziksel gelişimine yönelik bahçeler kuruluyor. Bağcılar Belediyesi tarafından geçtiğimiz dönem başlatılan uygulama kapsamında ilkokulların bahçe zemin ve duvarları boyanarak değişik renklerle süsleniyor. Yeşilin hakim olduğu açık kütüphanede buluşan öğrenciler, bahçede bolca kitap okuyarak vakit geçiriyor. Öğrenciler bahçenin bir diğer tarafında da rengarenk çizilmiş oyun çizgileriyle zihinsel gelişime katkı sağlayan satranç ve unutulmaya yüz tutan seksek, al satarım bal satarım oyunları oynuyor.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website