Başkan Demircan vatandaşlarla ve çocuklarla bayramlaştı


Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, kurban bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajda,15 Temmuz darbe girişimine dikkat çekerek, “Böyle bir milletin mensubu olmak, dünyanın en büyük şerefidir” dedi.
Kurban Bayramı dolayısıyla Beyoğlu Belediyesi’nin geleneksel bayramlaşma programı Kasımpaşa Büyük Camii’nde gerçekleştirildi. Sabahın erken saatlerinde cemiye gelen Başkan Demircan, camiyi dolduran vatandaşlarla, ezanın okunmasıyla birlikte saf tutu.
Bayram namazı çıkışında vatandaşlarla tek tek tokalaşarak bayramlaşan Başkan Demircan, her bayram olduğu gibi bu bayramda geleneği bozmayarak çocuklara bayram harçlığı dağıttı. Bayramlaşmanın ardından Beyoğlu Belediyesi tarafından Kasımpaşa Büyük Camii avlusunda vatandaşlara, Osmanlı şerbeti ve çikolata ikram edildi.
Kurban Bayramına yeniden kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Demircan, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda 15 Temmuz’da yaşanan olaylara dikkat çekerek şu ifadelerde bulundu.
"Bizim silahlarımızla bize saldırdılar"
“Bir yıl içinde, yüz yıla sığacak büyük hengameler yaşadık. İhanetlerle sarsıldık. 15 Temmuz’da, asker kılığına giren teröristler, bizim silahlarımızla bize saldırdılar. Meclisimizi bombaladılar. Bizi can evimizden vurdular. Kimimiz şehadet şerbeti içti, kimimiz gazi oldu. Adları Çanakkale Kahramanlarının yanına yazılan, Şehit ve gazilerimizi asla unutmayacağız, unutturmayacağız.
Darbecilere karşı 80 milyon tek yüreğiz
Biz, tankları çıplak elleriyle durduran bir milletiz. Uçaklar kalkmasın diye tarlasındaki buğdayı yakan bir milletiz. Darbecilere karşı 80 milyon tek yüreğiz. Böyle bir milletin mensubu olmak ta dünyanın en büyük şerefidir.
Biz, Birlikte Güzeliz
Değerli kardeşlerim, 15 Temmuz'dan sonra bir kez daha anladık ki; Biz Türkiye’yiz. Biz, birlikte güzeliz. Biz, bir olduktan sonra... Hiçbir güç bizi dize getiremez. Milletimize hiç kimse diz çöktüremez. Ay yıldızlı Bayrağımızın gölgesi bize yeter, hepimize yeter.
Allah vatanımızı, milletimizi, devletimizi esirgesin
Şu mübarek günlerin; ezeli kardeşliğimizi tazelemesini, Sonsuza kadar birlikte yaşama irademizi tahkim etmesini niyaz ediyorum. Allah vatanımızı, milletimizi, devletimizi esirgesin. Kurban Bayramımız mübarek olsun. Allah’a emanet olun."
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website