Beylikdüzü’nde 15 Temmuz darbe girişimi şehitleri anısına özel sergi


Beylikdüzü’nde düzenlenen 3’üncü Sevgi ve Barış Buluşmaları’nda 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden demokrasi şehitleri unutulmadı. Vatan savunmasında şehit olanlar anısına ilçede bulunan Kuğulu Park içerisine anıt duvar yerleştirilip şehitlerin fotoğraflarından oluşan serginin açılışı yapıldı.
Beylikdüzü Belediyesi tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen Barış ve Sevgi Buluşmaları’nın ikinci gününde, anlamlı bir serginin açılışı gerçekleştirildi. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında vatan savunmasında hayatını kaybeden demokrasi şehitleri için ilçede bulunan Kuğulu Park içerisine her birinin isminin asılı olduğu dev anıt duvar yerleştirildi ve demokrasi şehitlerinin fotoğraflarından oluşan ’15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışı Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun gerçekleştirdiği özel sergi, vatandaşların da yoğun ilgisini gördü. Başkan İmamoğlu, sergide fotoğrafların yanına karanfil bıraktı.
"Kol kola olmayı savunmalıyız"
15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı korurken, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun akrabasının şehit olduğunu hatırlatan Başkan Ekrem İmamoğlu, birlik beraberliğin önemine vurgu yaptı. İmamoğlu, "Cumhurbaşkanımızın otelde ailesiyle birlikte uğradığı saldırıda kendisini savunan askerlerimizden bir tanesi ve şehit oluyor. Türkiye’nin aslında ders alması gereken bir özet. Yıllarca birbirine muhalefet etmiş iki insan. Cumhurbaşkanı saldırıya uğruyor. Ailesiyle birlikte kendisi bir tehdit altında. Canını almak isteyen bir terör örgütü üyesi var ve bunların başında en baştaki kişilerden bir tanesi yıllardır yanı başında canımı emanet ederim dediği yaveri. Onun yerine onu savunan ana muhalefet Partisi’nin Genel Başkanı’nın köylüsü, akrabası Nedim Cengiz Eker ve orada canını veriyor. Türkiye’nin özeti bu. Bu bize müthiş bir motivasyon katmalı. Kol kola olmayı savunmalıyız, toplumun her kesiminin de haklarını savunmanın her yöneticinin görevi olduğunu unutmamalıyız" dedi.
Barış ve Sevgi Buluşmaları boyunca açık kalacak sergi, daha sonra Beylikdüzü’nde yer alan başka bir alana taşınarak ziyaretçilerine açık olacak.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website