Kurban kesimi yapacaklara uygulamalı eğitimGaziosmanpaşa Belediyesi, bayramda kesim yapacak kasaplar için uygulamalı eğitim kursu düzenledi.
Gaziosmanpaşa Belediyesi, bayramda kesim yapacak kasaplar için eğitim kursu düzenledi. Kurban kesimi sırasında yaşanabilecek kazaların ve kaçak kesimlerin önlenmesi amacıyla böyle bir kurs organize ettiklerini belirten Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, yaşamın her alanında eğitimin önemine vurgu yaptı.
Düzenlenen kursta, hijyen ve kesik et muayenesi konusunda, kasaplara teorik ve uygulamalı bir eğitim verildi. 30 kasabın katıldığı bilimsel eğitim kursunda, kasaplara, hayvanların kesildikten sonra etinde görülen değişiklikler, hijyen ve hayvan kesiminin yanı sıra, hayvan yatırma teknikleri de uygulamalı şekilde öğretildi. Bilimsel eğitim kursuna katılan kasaplar eğitim kursunun çok faydalı olduğunu hayvana zarar vermeden nasıl yatırılacağını ve kesileceğini öğrendiklerini aktardı. Aralarında 5-10 yıllık kasap tecrübesi olanlar dahil tüm kursiyerler bu eğitim kursundan çok şey öğrendiklerini dile getirdi. 5 günlük bilimsel eğitim kursu sonunda kursa katılan 30 kasaba kasap eğitim sertifikası verildi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website