Büyükada'da "atlı faytonlar kaldırılsın" eylemi...


KENDİLERİNE 'Vegan Aksiyon' adını veren bir grup, atlı faytonların kaldırılması için Büyükada'da eylem yapıldı.

Büyükada'da toplanan grup, "Faytona binme vegan ol" yazılı pankart açarak "Köleliğe dur de", "Faytonlar kırılsın, köleliğe özgürlük" şeklinde sloganlar attı. Grup adına basın açıklamasını okuyan Sude Tanık, hayvanları kullanmadan yaşamanın mümkün olduğunu savunarak, "Bizler hayvanların daha iyi koşullarda çalıştırılmasına ya da bize hizmet etmesini değil, onların çalıştırılmamasını ve bizlere hizmet etmemelerini talep ediyoruz. Bugün burada bulunarak ekolojik, sömürüsüz, ulaşım alternatifleri mümkünken, atların veya diğer hayvanların kullanıldığı araçların varlığının yanlışlığını vurgulamak istiyoruz. Talebimiz atlı faytonların kaldırılmasıdır. Talebimiz her türlü hayvan köleliğine ve sömürüsüne son verilmesidir. Yani vegan bir dünyadır" dedi.

FAYTONCU İLE GRUP ARASINDA GERGİNLİK

Grubun yaptığı basın açıklamasının ardından dağılacağı esnada eylemin gereksiz olduğunu belirten bir faytoncu ile gruptaki bir kadın arasında kısa süreli tartışma yaşandı.

"HER SENE BU TARZ EYLEM YAPILIYOR"

Yapılan eylemin ardından Faytoncular Odası Başkanı Hasan Ünal ise her sene bu tarz bir eylemin yapıldığını ve tazminat davası açacaklarını belirterek, "Bunlar başkalarının piyonudur. Bunların bir şey yapacağı yok. Mideyi bulandırmak için. Bir kazan yemek yapıyorsunuz bir sinek içine düşüyor berbat ediyor. Bunlar bundan ibarettir. Başka bir şeyleri yok" şeklinde konuştu.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website