Bayrampaşa'daki yangının çıkış anı


Bayrampaşa'daki fabrika yangınında 262 işyerinin zarar gördüğü belirtilirken yangının ilk çıkış anları güvenlik kameralarına yansıdı.

"İLK EKİP 10.27'DE ULAŞTI"
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Bayrampaşa'daki fabrika yangının bilançosunu açıkladı. Yangının ilk çıkış anlarını da paylaşan İBB, alevlerin saat 10.10 civarında kameralara yansıdığı, ilk ihbarın ise saat 10.23'te başka iş yerinde olan bir kişi tarafından yapıldığını belirtti. Olay yerine ilk olarak Eyüp itfaiye grubundan 3 araçla saat 10.27'de vardığı kaydedilirken saat 10.30'da da Bayrampaşa itfaiye grubunun ulaştığı vurdugulandı. Yangına çevre itfaiye gruplarının da müdahale ettiği kaydedilirken toplam da 92 araç ve 212 personelle alevlere müdahalede bulunulduğu ifade edildi.

"262 İŞYERİ YANGINDAN ETKİLENDİ"
Yapılan açıklamada, "Yangının yaklaşık 6 saatte kontrol altına alınmıştır. Etkin söndürme maddesi olarak 20 ton köpük kullanılmıştır. 3 Blok ve 7 kattan müteşekkil hızlı yanıcı plastik hammadde işyerleri ile muhtelif atölye ve dükkanların yer aldığı bu site içerisinde toplamda 599 işyerin olduğu tespit edildi. Bunlardan yaklaşık 262 işyeri yangından etkilendi" denildi.

"ÇIKIŞ SEBEBİ ARAŞTIRILIYOR"
Yangın çıkış sebebi ile ilgili tespit çalışmalarının sürdüğü ifade edilirken "Bu kapsamda yangının ihbarından önce önemli bir süre olayın fark edilemediği, görüldüğü anda da kendileri tarafından müdahale edilmeye çalışıldığı ancak yangının alt blok zemin plastik granül hammadde dükkanı dahiline sıçrayarak geliştiği anlaşıldı. Kolay yanıcı ve parlayıcı maddeler vasıtasıyla kat dahili ve üst katlara da kısa sürede sirayet ettiği değerlendirilmektedir. Çıkış noktası olarak işyerine ait saç baca ve alt kısmına tekabül eden yerdeki atık karton koli ve benzeri malzemelerin bulunduğu yer olarak öngörülmektedir" denildi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website