Boğaziçi Şehir Çalıştayı ikinci kez Beyoğlu’nda toplandı


İstanbul Boğazı Belediyeler Birliğinin düzenlediği 2. Boğaziçi Şehir Çalıştayı’na, Türkiye’nin önde gelen iş, sanat ve akademisyen çevreleri katıldı. Toplantıda, yönetimde yetki ve yerinden yönetim konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.
İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Boğaziçi Şehir Çalıştayı Pera Palas Otel’de gerçekleştirildi. ’Yönetimde Yetki ve Yerinden Yönetim’ başlığı altında düzenlenen çalıştaya İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Misbah Demircan ev sahipliği yaptı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen toplantıda belediye başkanları, Türkiye’nin önde gelen iş, sanat ve akademisyen çevreleriyle ’Yönetimde Yetki ve Yerinden Yönetim’ konusunda fikir alışverişinde bulundu.
Fikir alışverişinde bulunuldu
Bloomberg TV Genel Yayın Yönetmeni Ali Çağatay’ın moderatörlüğünü yaptığı çalıştayda; şehirlerdeki eğitim, ekonomi, kalifikasyon, mimari, sosyo-kültürel doku ve faaliyetler, güvenlik, sağlık, şehir vizyonu, yönetime katılım, denetim ve siyasi temsil konularındaki yerel yetki kullanımı ele alındı. Yerinden yönetim ve yerel yetki kullanımı konusunda yaşanan teorik ve pratik sorunların da masaya yatırıldığı toplantıda, deneyim aktarımları ve yapılması gereken düzenlemeler için fikir alışverişinde bulunuldu.
Çalıştaya iş, sanat ve akademik camiadan yoğun ilgi
İstanbul Boğazı Belediyeler Birliğinin bu yıl ikincisini düzenlediği Boğaziçi Şehir Çalıştayı’na Beyoğlu Belediyesi ve İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yanı sıra iş, sanat ve akademik camiadan çok sayıda önemli isim katıldı.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website