Sinemanın emekçileri ödüllendirildi


Beyoğlu Belediyesi; Türk Sineması’nın 102. yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRSAK (Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı) ve Kültür Kenti Vakfı ile ortaklaşa düzenlediği törenle, sinemanın emekçilerini ödüllendirdi.
Sinemanın görünmeyen kahramanları, Beyoğlu’nda düzenlenen törenle ödüllendirildi. Emek Sineması’da gerçekleştirilen ‘Sinemanın Görünmeyen Kahramanları Ödül Töreni’nde Yeşilçam’ın önemli isimleri ile sinemaseverler bir araya geldi. Sinemaya uzun yıllar hizmet etmiş sektör çalışanlarının ve filmlerin ödüllendirildiği geceye; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz, Türsak Vakfı Başkanı Fehmi Yaşar, sanat, iş ve medya dünyasından çok sayıda isim katıldı. Tören, Ünlü Müzisyen Cahit Berkay’ın konseriyle son buldu.
"Beyoğlu dev bir set gibidir"
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan "Beyoğlu’nda sinema, bir baba, bir anne mesleği gibi, babadan oğula, anneden kıza mirastır. Beyoğlu dev bir set gibidir. Her mahallemiz, her sokağımız doğal bir film platosu desem, sanırım abartmış olmam. Şimdi Beyoğlu’nda kurulan onlarca setten birine gitsek; etrafta koşturan yüzlerce insan görürüz. Kimi makyaj yapar, kimi kablo taşır, kimi dekor kurar. 10 saniyelik bir diyalog için saatlerce, bazen günlerce... Yüzlerce insan gece gündüz çalışır. Ama ışıklar sadece iki oyuncunun üstüne düşer. Sinemayı sinema yapan işte o gizli kahramanlardır" dedi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website