TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? Mazeret sınavı ne zaman?


TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu sınavın ilk oturumunu tamamlayan öğrenciler tarafından araştırılmaya başlandı. Öğrenciler sınavdan çıktıktan sonra ilk olarak soruların doğruluğunu teyit eden öğrenciler, bu aşamanın ardından TEOG sonuçlarıne zaman açıklanacak sorularını yöneltmeye başladı. Peki öğrenciler kadar velilerin de merakla araştırdığı TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylı bilgiler

TEOG sınav sonuçları için öğrencilerin bekleme süreci başladı. Sınavların tamamlanmasının ardından nasıl bir puan elde ettiklerini merak eden öğrenciler ve velileri, TEOG ilk dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorularını yöneltmeye başladı. İşte merak edilen detaylarıyla TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun cevabı ve gelecek sınavlar hakkında bazı bilgiler..
TEOG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
Geçtiğimiz yıl 25-26 kasım tarihleri arasında yapılan TEOG sınavı, sınavın üzerinden bir buçuk ay geçmesi ya da diğer bir tabirle okulların kapanmasına bir hafta kala, 15 Ocak Cuma günü açıklanmıştı.

Bu yıl 23-24 Kasım tarihlerinde yapılan sınavın ardından sonuçların 13 Ocak Cuma günü, okulların kapanmasına bir hafta kala açıklanması bekleniyor.

TEOG İKİNCİ DÖNEM SINAVLARI NE 
ZAMAN YAPILACAK?
TEOG'da ikinci dönem sınavları 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak Mayıs ayında mazeret sınavlarının da tamamlanmasının ardından Haziran'ın ilk haftası gibi sonuçlar öğrencilerle paylaşılacak. Bu sonuçların ardından öğrenciler tercih sürecinin başlaması için beklemeye geçecek.

MAZERET SINAVI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER
Ortak sınav/sınavlara girmeyen öğrencilerden mazeretleri okul müdürlüğünce uygungörülenlerin mazeret sınavları, 17-18 aralık tarihlerinde yapılacak. Mazeret sınavları da her gün tek oturumluk üç ders sınavı tek oturum olmak üzere iki günde iki oturum şeklinde Bakanlık tarafından belirlenecek okullarda yapılacak.

Sınav günü mazeretli/mazeretsiz olarak ortak sınavlara girmeyen veya mazeretlerini ortak sınavlardan önce bildiren öğrencilerin bilgileri sınavların yapıldığı gün her bir ders yazılısından sonra veya son ders yazılısının ardından e-Okul Sistemi’ne okul müdürlüğü tarafından işlenecektir.
Mazeret sınavına katılması uygun görülen öğrencilerin bilgileri sınavlar tamamlandıktan sonra e-Okul Sistemi’ne 5 (beş) iş günü içerisinde girilecektir. Bu süre tamamlandıktan sonra gelen talepler işleme alınmayacak olup sorumluluk okul müdürlüğüne ait olacaktır.
SINAV SONUÇLARI NASIL HESAPLANACAK?
Ortak sınavlara katılacak olan öğrencilerin puanı tek puan türünde hesaplanacaktır.

*Her soru eşit ağırlığa sahip olacaktır.

*Her adayın cevap kâğıdı, optik okuyucuyla okutulacaktır.

*Her test için doğru cevap sayıları esas alınarak ham puanlar hesaplanacaktır.

*Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir.

*Dönem puanı hesaplamasında kullanılacak olan sınav puanı;[(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü ile hesaplanacaktır.

*8’inci sınıfta her dönem için uygulanan ortak sınavlar sonucunda yapılan hesaplamaile o döneme ait ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı bulunur. Her iki dönem puanının aritmetik ortalaması; ağırlıklandırılmış ortak sınav puanını oluşturur ve yerleştirmeye esas puanda kullanılır.

*Salon görevlilerince kopya çektiği tespit edilen öğrencilerin, kopya sonucu iptal edilen o dersin sınavı puanla değerlendirilmez. Ancak dönem puanı ve ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamalarında sınav adedi tam olarak alınır. 

*Engelinden veya başka bir sebepten dolayı herhangi bir dersten muaf olan öğrencilerinortak sınav puanı, yıl sonu başarı puanı hesaplamasındaki usullere uygun olarakhesaplanacaktır. Tüm hesaplamalar virgülden sonra dört basamağa kadar yapılacaktır.

*Soru iptali olması durumunda ilgili soru o ders sınavına katılan bütün öğrenciler için doğru kabul edilerek değerlendirilecektir.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website