Dolandırıcı imam HSYK hakimini de çarptı!


Kocaeli'de 'inşaatçı' imam ve eşinin, ev sahibi olmak isteyenleri dolandırdığı iddia edildi.

KOCAELİ İl Vaizliği'nde görevliyken eşi ile birlikte inşaat sektörüne giren Hafız Engin Sarı'nın, aralarında hakimlerinde bulunduğu, ev sahibi olmak isteyen birçok kişinin parasını alarak kayıplara karıştığı öne sürüldü. Aralarında HSYK Hakimi Ahmet Pınar’ın da bulunduğu birçok mağdur mahkemeye başvurdu.

Kocaeli İl Vaizliği'nde görevdeyken ve daha sonra da İzmit Mimar Sinan Camii'nde imamlık yaptığı dönemde çevresine güven sağladıktan sonra eşi Gülşen Sarı ile birlikte kurdukları 'Beyim ve Mebrur İnşaat' firması üzerinden Kocaeli'nde 500'den fazla inşaat yaparak sözleşme ve senet karşılığında bunları çeşitli kişilere sattığı ileri sürüldü. Engin Sarı binalar tamamlanmadan ortadan kayboldu. Arkasında kendisine güvenen yüzlerce mağdur bırakan Engin Sarı ve iki şirketi hakkında milyonlarca liralık haciz işlemi başlatıldı.
BİNALAR TAMAMLANMADAN ORTADAN KAYBOLDU
'Hafız Engin hoca' olarak tanınan Engin Sarı ve eşi Gülşen Sarı geçtiğimiz yıllarda birlikte inşaat sektörüne atılmıştı. İnsanların güvenini sağlayarak kat karşılığı ve temelden sözleşme karşılığı yüzlerce anlaşma yapan Sarı ailesi, son yıllarda taahhüt ettiği binaları teslim edemedi. Borç batağına düşen Engin Sarı, binaları bitirebilmek için sözleşme yaptığı müşterilerinden daha fazla ödeme istedi. Fakat farklı yerlerde yaptığı anlaşmalardan mahkeme sürecine giren konutlara ihtiyati tedbir konuldu.
HSYK HAKİMİNİ DE DOLANDIRDI

Aralarında HSYK Hakimi Ahmet Pınar’ın da bulunduğu birçok mağdur mahkemeye başvurdu. Engin Hoca’nın İzmit Mimar Sinan Camii’de imamlık yaptığı dönemden yaz kuran kursu öğrencisi olan Hakim Ahmet Pınar da Engin Sarı'ya güvenerek sözleşme karşılığında temelden daire aldı. Bir sene geçmesine rağmen bina için bir çivi bile çakılmadığını öğrenen Pınar, bir çok insanın da bu şekilde mağdur olduğunu görünce ödediği parasını geri istedi. Aylarca uğraşmasına rağmen parasını da kurtaramayan Pınar, mahkeme yoluyla haciz işlemi başlattı. Önümüzdeki günlerde bir çok mağdurun evini ve parasını kurtarmak için mahkemeye başvuracağı belirtildi.
AYNI DAİRELERİ FARKLI KİŞİLERE SATMIŞ
Bu zamana kadar 500'den fazla inşaat yaptığı bilinen İzmit Bulvar Mevkiindeki Mebrur İnşaatın sahibi Hafız Engin Sarı'nın inşaatlarına borçlarından dolayı mahkemece ihtiyati tedbir konulmuştu. Mahkemeyi bahane ederek gerçek bina sahiplerine tapu veremeyen Sarı ailesinin, aynı daireleri farklı şahıslara da sattığı da belirtiliyor. Şuan da parasını ödediği halde dairesinde oturup tapularını alamayanlar ise daire tapularının haciz yoluyla başka kişilere geçme durumu olduğu için mağdur durumda. Engin Sarı ve ailesine ise uzun zamandan bu yana ulaşılamadığı ifade edildi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website