Son dakika! Erdoğan, Karlov'a Suikast Sonrası Putin'e Bilgi Verdi!


Son dakika gelişmesi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin'i arayarak, Andrey Karlov'a yapılan silahlı saldırı hakkında bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanRusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırı sonucu öldürülmesi hakkında, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i arayarak bilgi verdi.
Görüşme hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Cumhurbaşkanımız, Rusya Devlet Başkanı Putin'i telefonla arayarak saldırı hakkında bilgi verdi." ifadesini kullandı.
BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM'DAN YAZILI AÇIKLAMA
Başbakan Binali Yıldırım, Rus Büyükelçi Karlov'un silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin, yaşanan bu menfur olayın Rusya ile Türkiye arasında devam eden ve gelişmekte olan ilişkileri bozmaya yönelik olduğunun altını çizerek, Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin zarar görmesine izin verilmeyeceğine ve terörün tuzağına düşülmeyeceğine dikkati çekti.
Başbakan Yıldırım'ın ilk açıklaması şöyle:
Rusya'nın Türkiye Büyükelçisi Sayın Andrei Karlov, bugün Türkiye - Rusya münasebetlerini ve geçmişini konu alan resim sergisini ziyaretinde kürsüde konuşmasını yaparken silahlı saldırıya uğramış ve tüm çabalarımıza rağmen maalesef hayatını kaybetmiştir. Güvenlik güçlerimiz, saldırganı etkisiz hale getirmişlerdir. Büyükelçinin yanı sıra sergide bulunanlardan biri yabancı uyruklu üç kişi yaralanmıştır. Yaralıların tedavisi sürmektedir.
"SALDIRI TÜRK-RUS İLİŞKİLERİNİ GÖLGELEMEYECEKTİR"
Dışişleri Bakanlığı'nca Rus Büyükelçi'ye yönelik suikast sonrası yapılan açıklamada "Terör en iğrenç ve barbarca yüzünü gösterdi. Saldırı kınıyoruz. Sorumlular en kısa zamanda Türk adaletinin önüne çıkarılacaktır. Saldırı Türk Rus ilişkilerini gölgelemeyecektir." denildi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website