Kazananı çok yarışma


Başakşehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak başlattığı çalışma ile en çok bitkisel atık yağ ve pil toplayan okulları ödüllendiriyor.
Başakşehir İlçesi’ndeki tüm ilkokul, ortaöğretim ve liseleri kapsayan projede çocuklar çevre bilinci kazanmış olacak. Okullarda öğrenci ya da öğretmenler bitkisel atık yağları pet şişelerde biriktirecekler  ve topladıkları  bitkisel atık yağları  pet şişelerle  okula  getirerek okul kantinine ya da okul tarafından belirlenen bölümdeki görevliye teslim edecekler. Okullardaki atık yağ toplama bidonu dolduğu takdirde; okul yönetimi toplanan bitkisel atık yağları vermek amacıyla, 444 0 669 ile BİKOM’a ulaşarak, lisanslı atık yağ toplama firması ile atık yağlar alınacak. 29 Mayıs tarihinde sonuçlanacak yarışmanın ödül töreni Haziran ayında gerçekleşecek.
 Atık piller de ödüllendirilecek
Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce yürütülen projede okullar toplamış oldukları atık yağ miktarına karşılık gelen ödül ile ödüllendirilecek. Dereceye giren okullara bahçe satrancı, masa tenisi ve spor setinden oluşan ödüller verilecek.
Proje çerçevesinde ayrıca evsel ve geri dönüşümlü malzemelerden ayrı bir kutu içinde biriktirilen atık piller de ödüllendirilecek. Başakşehir’deki tüm anaokul, ilkokul, ortaöğretim ve liseleri kapsayan atık pil toplama kampanyasında her 250 kg. atık pil toplayan okula bir tablet hediye edilecek. Ayrıca dereceye giren ilk üç okul içinde çeşitli sürpriz ödüller olacak. Kampanya 30 Nisan’da sona erecek.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website