Bayrampaşa’da gençler, Mescid-i Aksa için yürüdü


Bayrampaşa Genç İnisiyatif Platformu üyesi bir grup, İsrail’in Mescid-i Aksa’yı abluka altına almasını protesto etti.
Bayrampaşa’da bir çok sivil toplum kuruluşunu çatısı altında toplayan Genç İnisiyatif Platformu üyeleri, Yahya Kemal Parkı’nda Mescid-i Aksa’yı abluka altına alan İsrail’i protesto etmek için toplandı. Ellerinde pankartlarla slogan atarak İsrail’i tepki gösteren grup üyeleri, yapılan basın açıklamasının ardından Bayrampaşa Merkez Cami’ne yürüyerek Cuma namazını kıldı.

“Dinimize ve kutsallarımıza olan bağlılığımızı göstermek durumundayız”

Grup adına açıklama yapan Bayrampaşa Genç İnisiyatif sözcüsü İsmail Aşçı,“Bizler ki yüzyıllar boyunca Dünyaya nizam vermiş bir ecdadın torunlarıyız. Bizlerin genlerinde olan vatan, millet, din ve namus sevgisi asla tartışılamaz. Bizler; nasıl 15 Temmuz’da vatanımıza olan sevgimizi, bağlılığımızı, sadakatimizi tüm dünyaya gösterdiysek, şimdide dinimize ve kutsallarımıza olan bağlılığımızı göstermek durumundayız. Din kardeşlerimizin yanında olmalıyız. Filistin başta olmak üzere, dünyanın her yerinde Müslümanlar zulüm altındadır” dedi.

“İsrail mallarını boykot etmeliyiz”

Aşçı, konuşmasının devamında, “Ey Müslüman! Vakit silkinip ölü toprağından, uyanma vaktidir. Mazlumun yanında durup, zalime karşı bir olma vaktidir. Unutma! “Harekete geçmediğin sürece, zulmü dua ederek durduramazsın.” Devlet olarak, Sivil Toplum Kuruluşları olarak ve en önemlisi her bir fert olarak hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız. Her kanaldan dünyaya sesimizi duyurmalıyız. İsrail mallarını boykot etmeliyiz. Önce harekete geçmeli, sonra dualarımızla Rabbimiz’den yardım dilemeliyiz” dedi.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website