Eski Vali Hüseyin Avni Mutlu Yeni KHK İle Kamudan İhraç Edildi


Resmi Gazetede yayınlanan 692 sayılı yeni KHK ile eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da meslekten ihraç edildi. Mutlu, 3 kez müebbet hapis cezasıyla yargılanıyor.

İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Resmi Gazetede yayınlanan yeni 692 sayılı KHK ile meslekten ihraç edildi.
Mutlu, FETÖ'nün mülkiye yapılanması operasyonunda gözaltına alınmış, daha sonra da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.
3 KEZ MÜEBBET HAPSİ İSTENİYOR
Mutlu hakkında geçtiğimiz ay hazırlanan iddianamede 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 30 yıla kadar da hapis istenmişti.
GEZİ PARKI EYLEMLERİNE DESTEK VERMİŞTİ
İddianamede Şüphelilerden Hüseyin Avni Mutlu'nun İstanbul Valisi olduğu dönemde "Gezi olayları" sırasında 09 Haziran 2013 günü, "Gençler, Gezi Parkı'nda kuş sesleri, ıhlamur kokusu ve arı vızıltısıyla huzurlu bir sabah var mı doğru mu? Aranızda olmak isterdim", 13 Haziran'da ise "Çevre duyarlılığıyla hareket eden gençler bana ait .. No'dan arayabilirsiniz" şeklinde tweetler atmak suretiyle eylemcilere destek verdiği belirtildi. Mutlu'nun eylemcileri haklı gösterdiği, olayların ikinci yıl dönümünde ise Zaman gazetesi başta olmak üzere FETÖ yayınlarına Gezi olaylarının haklılığını gösterir nitelikte açıklamalar yaptığı kaydedildi.
GÜLEN'LE GÖRÜŞMÜŞ
Mutlu'nun HTS dökümlerinde ise Fetullah Gülen'le telefonla konuştuğu tespitine yer verildi. Mutlu ifadesinde görüşmeyi doğruladı ancak görüşmeyi ayarlayan firari Ekrem Dumanlı'nın kendisine emrivaki yaptığını ileri sürdü.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website