UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme turu maçında Galatasaray, 2-0 yenildiği maçın rövanşında Östersunds ile 1-1 berabere kalarak turnuvaya veda etti. Tromsö'den sonra ikinci facia da Östersunds oldu.
UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda temsilcimiz Galatasaray ile İsveç takımı Östersunds karşı karşıya geldi. Türk Telekom Stadı'nda oynanan mücadele 1-1 sona erdi.
Östersunds'a turu getiren golü 60. dakikada penaltıdan Brwa Nouri attı. Galatasaray'ın golü 69. dakikada Ahmet Çalık'tan geldi.
İKİNCİ TROMSÖ FACİASI
İlk maçı 2-0 kaybeden Galatasaray, Türk Telekom Stadı'nda da kazanamayarak UEFA Avrupa Ligi'ne 2. ön eleme turunda veda etmiş oldu. Daha önce de Norveç ekibi Tromsö'ye elenen Galatasaray, bir İskandinav faciası daha yaşamış oldu.
Galatasaray, bir sonraki resmi maçını sezonun ilk haftasında Kayserispor ile evinde oynayacak.