Bahçelievler Belediyesince yapımına önceki yıl başlanan 5 Bin kişilik kongre ve sergi sarayının yapımı hızla devam ediyor.
Dev projeye 2015 yılında start verdiklerini söyleyen Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu; “Kentsel değişime, dönüşüme ve gelişime eserlerle hizmet edebilmenin en güzel örneklerini halkımıza sunabilmenin heyecanı içinde çalışıyoruz.. Kongre ve Sergi Sarayımız tamamlandığında sadece Bahçelievler’imizin değil, İstanbul’umuzun göz bebeği olacak” dedi.
Kocasinan’da yapımı devam dev kongre merkezi tamamlandığında İstanbul, en büyük kongre merkezlerinden birine daha kavuşacak. 5 Bin kişilik kongre ve sergi sarayı Kocasinan semtinde inşa edilen Kongre Merkezi 10 katlı olacak. Bin 200 kişilik konferans+tiyatro salonundan cep sinemalarına, çok amaçlı iki adet Bin 500’er yüz kişilik salonlardan sergi alanlarına, toplantı–konuk odaları, nikâh salonları ve 500 araçlık kapalı otoparkın yer alacağı Kongre Merkezi, ülkemizin kongre turizmine de önemli bir katkı sağlayacak.