Sevindirecek hava durumu! Yağmur geliyor tarihi de belli


TÜRKİYE'yi etkisi altına alan aşırı sıcaklar yarından itibaren etkisini yitiriyor. Son hava durumu tahminine göre mevsim normallerinin 7 derece üzerine çıkan sıcaklar yağmurla birlikte inecek. Peki yağmur ne zaman gelecek, hangi illeri serinletecek? Meteorolojinin verdiği tarih yarını gösteriyor. İlk olarak 10 ilde yağmur görülecek ve aşırı sıcakları düşürecek. Cumartesi günü ise İstanbul başta olmak üzere yağmurun etkisi tüm Marmara bölgesi ile iç Ege'ye yayılacak. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa gibi bugün aşırı sıcakla kavrulan kıyı Ege illeri için ise pazartesi günü müjdeli haber var. Yağmur yeni haftada tüm egeyi ve Marmara bölgesini serinletip Ankara'ya ulaşacak.

Bugün Ege, Akdeniz ve Güneydoğ ile Doğu Anadolu'yu etkileyen aşırı sıcaklar 30 ili kavuruyor. Hava durumu raporuyla 35 derecenin üstündeki sıcaklık için uyarılan iller şunları oldu : Ankara, İzmir, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Uşak, Burdur, Antalya, Isparta, Konya, Çankırı, Adana, Kilis, Osmaniye, Maraş, Adıyaman, Gaziantep, Şanlı Urfa, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bingöl.

Sevindirecek hava durumu! Yağmur geliyor tarihi de belli
İstanbul hava durumu : İSTANBUL için yapılan son hava durumu tahmininde aşırı sıcakları dindirecek yağmur pazar günü gelecek görünüyor. Önümüzdeki hafta da İstanbul yağmurla nefes alacak. Pazartesi ve Salı günleri İstanbul'da gök gürültülü yağmur etkili olacak.
Paylaşki Değeri Artsın :
Print PDF

Yükleniyor...

Son Yazılar

Köşe Yazarları

Popüler

Dış Kaynaklar

 
Support : Site Yaptır | Web Destek | Danışmanlık
Yazılım/Tasarım : ERSA
Copyright © 2013. İstanbul Haber Gazetesi - İstanbul'un Sesi
Ersa Tasarım
Copyright 2012 Site Oluştur | Bu Bir Er-Sa Markasıdır. Tasarım: Creating Website